Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-01 21:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Pięć konsorcjów złożyło oferty na budowę ulicy Towarowej w Olsztynie

Olsztyn24
Ulica Towarowa niebawem doczeka się modernizacji
Pięć konsorcjów chce wybudować ul. Towarową w Olsztynie na odcinku od ul. Leonharda do obwodnicy miasta. W olsztyńskim ratuszu otwarto właśnie oferty złożone przez zainteresowanych realizacją inwestycji. Urząd Miasta planował wydać na budowę ulicy Towarowej niemal 200 milionów złotych.

W tym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do złożenia ofert zaproszonych zostało sześć podmiotów. Swoje propozycje zdecydowało się złożyć pięć konsorcjów. Zaproponowane ceny były znacznie niższe, niż kwota zaplanowana na inwestycję - wahały się od nieco ponad 103 mln zł do ok. 129 mln.

Najtańsze - bardzo zbliżone cenowo - propozycje złożyły dwa konsorcja. To, którego liderem jest Budimex S.A. wyceniło realizację zadania na 103 076 000 złotych, natomiast Strabag Sp. z o.o. - na 103 565 000 złotych. Na przeciwnym biegunie jest PORR Polska Infrastruktura z kwotą ok. 129 mln złotych
R E K L A M A
banner
Teraz trwa ocena przedstawionych propozycji.

- Optymistycznie oceniamy, że umowę z wykonawcą moglibyśmy podpisać we wrześniu - przyznaje dyrektor Wydziału Inwestycji, Krzysztof Śmieciński. - Jeśli tak by się stało, niewykluczone, że prace ruszyłyby jeszcze jesienią. Zadanie ma być zrealizowane w 27 miesięcy. Każde z konsorcjów, które wystartowały w przetargu, zaoferowało 72-miesięczną gwarancję.

Towarowa będzie przebudowywana od skrzyżowania z ul. Leonharda do Cementowej. Od tego miejsca do węzła droga będzie budowana od podstaw. Łącznie to ok. 2,7 km trasy.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl