Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-28 22:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Ławka, która mówi

Olsztyn24
Interaktywna ławka stać będzie na Targu Rybnym do wtorku, 12 lipca | Więcej zdjęć »
Na Targu Rybnym w Olsztynie stanęła nietypowa instalacja – z pozoru zwyczajna drewniana ławka, ale kryje w sobie historie osób po przeszczepie, które dziękują swoim dawcom i ich rodzinom. To kolejna odsłona kampanii „Zgoda na życie”, która promuje transplantologię.

Cześć Przechodniu! Czy zastanawiałeś się kiedyś nad oddaniem swoich narządów po śmierci? Bo widzisz, ja dzięki takiej decyzji dziś mogę cieszyć się życiem – między innymi taki komunikat można usłyszeć z głośnika zainstalowanego wewnątrz ławki. To głos jednej z kilkunastu osób, które żyją dzięki przeszczepowi.

Ławka została postawiona na Targu Rybnym, w miejscu, do którego każdy może wygodnie dojść by posłuchać biorców narządów.
R E K L A M A
banner
- Ławka swoim kształtem nawiązuje do znaku zgody - podkreśla Anna Czarnota, odpowiedzialna za projekt i realizację niecodziennego mebla. - Jednocześnie przypomina bumerang, a więc coś, co do nas wraca – tak jak życie, które tracimy, ale które dzięki naszej decyzji o oddaniu narządów może „wrócić” do kogoś innego. Z kolei rośliny symbolizują życie.

Nie jest to pierwsza inicjatywa organizowana w ramach kampanii „Zgoda na życie”, w którą zaangażował się olsztyński magistrat. Na początku tego roku Urząd Miasta włączył się w lokalną odsłonę kampanii Ministerstwa Zdrowia, zachęcając mieszkańców do wypełniania i noszenia w portfelu oświadczeń woli, które można otrzymać m.in. w Punktach Obsługi Klienta Urzędu Miasta oraz Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, a także w szpitalach.

Interaktywna ławka stać będzie na Targu Rybnym do wtorku, 12 lipca. Olsztyn jest piątym, po Kielcach, Opolu, Katowicach i Oświęcimiu miastem, do którego przyjechała instalacja. Po dwóch tygodniach wyruszy do kolejnych miast, które zaangażowały się w kampanię „Zgoda na życie”.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl