Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-04-21 16:36:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Podsumowano program „Zdrowy Powiat Olsztyński”

Olsztyn24
Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak otwiera spotkanie | Więcej zdjęć »
W Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyło się dzisiaj (21.04) podsumowanie programu „Zdrowy Powiat Olsztyński”. W spotkaniu wzięli udział starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, reprezentująca państwowego powiatowego inspektora sanitarnego Grażyna Dziubaniuk, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Zakrzewski, wicedyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie Jacek Zachariasz i dyrektor Polikliniki Marian Stępniak.

Program „Zdrowy Powiat Olsztyński” rozpoczęto 9 kwietnia 2015 roku i skierowano do mieszkańców powiatu olsztyńskiego. Jego organizatorami były Starostwo Powiatowe w Olsztynie przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego oraz Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

- W ramach programu w ciągu minionego roku udało się zrealizować wiele inicjatyw m.in. w Jonkowie, Olsztynku, Jezioranach, Dywitach i Barczewie przy współpracy z władzami samorządów, zakładów opieki zdrowotnej, Policji i szkół - mówi starosta Małgorzata Chyziak. - Odbyły się konferencje poświęcone substancjom psychoaktywnym, badania mammograficzne i cytologiczne, ciśnienia, wagi, poziomu cukru we krwi, pozyskiwanie potencjalnych dawców szpiku kostnego, a także odbyły się ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.
R E K L A M A
banner
Jak podkreśla starosta Chyziak, działania te spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców powiatu. Ponad 7 tys. pań wzięło udział w badaniach, a w bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało 261 osób, z czego 3 już ten szpik oddały.

Dzisiejsze spotkanie zostało zorganizowane nie tylko w celu podsumowania dotychczasowych działań, ale również w celu zainicjowania kolejnych - dla poprawy stanu zdrowia mieszkańców powiatu i zwrócenia im uwagi na fakt, że badania profilaktyczne są niezwykle istotne, ponieważ dzięki nim można wykryć potencjalną chorobę we wczesnym stadium, a to daje większe szanse na wyleczenie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl