Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-07-05 15:30 | Rozmiar tekstu: A A A
Finałowy etap konkursu „Modernizacja Roku 2015”

Dywicki stadion w walce o tytuł najlepszego obiektu w Polsce

Olsztyn24
Stadion w Dywitach pretenduje do tytułu „Modernizacja roku” (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Otwarty niedawno stadion lekkoatletyczny w Dywitach zdobył uznanie środowiska budowlano-architektonicznego i uzyskał awans do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2015” w kategorii „Sport i rekreacja”. Zachęcamy do głosowania na dywicką inwestycję. Głosowanie trwa do połowy sierpnia.

Organizowany od 20 lat konkurs „Modernizacja Roku” to najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Najwyższy laur – statuetka i tytuł „Modernizacja Roku” jest obiektem pożądania zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 671 obiektów z całej Polski. Po selekcji, do finału konkursu zakwalifikowane zostały 74 obiekty w 15. kategoriach typu: kultura, zabytki, drogi i obiekty mostowe, czy wreszcie sport i rekreacja – kategorii, w której finale znalazła się „Modernizacja Wiejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Dywitach”.

W ścisłym finale tej kategorii obok stadionu w Dywitach jest pięć innych obiektów, w tym wiele o zupełnie innej skali i zasięgu, jak modernizacja CSR Ukiel w Olsztynie, budowa pełnowymiarowej sali dla klubu Hetman w Białymstoku, czy kompleksu lekkoatletycznego i boiska wielofunkcyjnego w Bielsko-Białej.
R E K L A M A
banner
Stadion w Dywitach wspólnie z młodzieżą lekkoatletyczną otwierał w kwietniu mistrz Europy i olimpijczyk Marcin Urbaś. Nowoczesna, tartanowa bieżnia znakomicie służy rozwojowi lekkoatletów z GUKS Asy Dywity, którzy sięgają po medale mistrzostw Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

Podczas modernizacji wykonana została m.in. renowacja płyty głównej boiska, żużel zamienił się w nowoczesną bieżnię tartanową, odbudowano boisko betonowe, a także pola do rzutu oszczepem, rzutu kulą i skoku wzwyż. Jest nowa bieżnia i skocznia w dal, niebieskie krzesełka na trybunach, nowe ogrodzenie i światła jupiterów. Całkowita wartość inwestycji to 2,38 mln zł, 857 tys. zł gmina pozyskała ze środków zewnętrznych, a 1,5 mln zł to wkład z budżetu gminy. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej, obiekt do modernizacji projektowała Pracownia Projektowa AKON.

Niezawodnych mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli Gmina Dywity prosi o wsparcie i oddanie głosu na inwestycję „Modernizacja Wiejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Dywitach” w finałowym etapie konkursu Modernizacja Roku 2015. To duży zaszczyt, że Gminie Dywity udało się dobrnąć do końcowego etapu. Głosować do połowy sierpnia można pod linkiem:
http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/93-dywity.html

Władze gminy Dywity zachęcają do udostępniania konkursowego linku.

Warto wspomnieć, że w 2013 roku wyróżnienie w konkursie „Modernizacja Roku” otrzymała modernizacja Stodoły w Dywitach na Targowisko Wiejskie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl