Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Tadeusz Szeremeta | 2016-07-05 22:28 | Rozmiar tekstu: A A A
Koncert w olsztyńskim amfiteatrze

Pamięci Tych, co odzyskali Niepodległą

Olsztyn24
Wykonawcy poniedziałkowego koncertu | Więcej zdjęć »
Obchody stulecia bitwy pod Kostiuchnówką zakończyły się w Olsztynie koncertem w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. W koncercie pt. „Pamięci Tych, co odzyskali Niepodległą” wystąpili artyści wykonujący różnorodne gatunki muzyczne, których łączyło jedno – szacunek i podziw dla bohaterstwa Legionów Polskich ukazanego na polach Kostiuchnówki.

Koncert zaczął się wykonaniem przez Kapelę Jakubową utworu My Pierwsza Brygada, w nowej ciekawej aranżacji Stefana Kulawczuka. Potem scena amfiteatru należała do Joanny Dove, olsztyńskiej wokalistki, frontmenki zespołu The Tyro. Dove wykonała cztery utwory w stylistyce pop–rockowej. Wokalistka dysponuje wysoką skalą głosu, zjawiskową urodą i niesamowitym poruszaniem się na scenie. Przykuwa w ten sposób nie tylko słuch widza, ale także jego wzrok.

Kolejnym wykonawcą była Kapela Jakubowa i bardzo szybko można było się zorientować, kto ma najwięcej fanów. Publiczność żywiołowo przejęła utwory Kapeli Jakubowej a utwory takie jak Zatorze, Zupa Pomidorowa odśpiewała razem zespołem. Ostatnim wykonawcą był kwidzyński zespól Underfate wykonywujący muzykę z pogranicza rocka progresywnego i post rocka. Zespól zaprezentował swoistą suitę wzbogaconą specjalnymi etiudami filmowymi, które wyświetlane była na ekranie. Szczególny aplauz publiczności zespól zebrał za utwór „Bitwa pod Kostiuchnówką” specjalnie skomponowany na rocznicę i dodatkowo wykonaną z projekcją oryginalnych zdjęć filmowych z bitwy.
R E K L A M A
banner
W finale koncertu wszyscy artyści wykonali jeszcze raz utwór My Pierwsza Brygada.

Każdy uczestnik wieczoru w olsztyńskim amfiteatrze otrzymał „Chleb Legionów” wypieczony specjalnie na rocznicę bitwy przez Piekarnię Tyrolską, z mąki ukraińskiej, według receptury z czasów I wojny światowej.

Organizatorami wydarzenia byli: Związek Piłsudczyków RP, Archiwum Państwowe w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta Olsztyn, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Piekarni Tyrolska, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Drukarni Spręcograf i firmy Dachland.

Tadeusz Szeremeta

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.