Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-06 13:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzi strażacy z powiatu olsztyńskiego ćwiczyli w Niemczech

Olsztyn24
Młodzi strażacy wypoczywali i ćwiczyli w Rhens | Więcej zdjęć »
Młodzież z drużyn pożarniczych powiatu olsztyńskiego ćwiczyła i wypoczywała w Niemczech. Przez ponad tydzień 50 osób z gmin Dobre Miasto, Stawiguda, Świątki, Kolno i Biskupiec gościło u kolegów w Rhens w Nadrenii-Palatynacie.

Wymiana ma już 14-letnią tradycję, młodzi strażacy z Polski i Niemiec odwiedzają się na zmianę. Uczą się strażackiego rzemiosła i poznają historię oraz kulturę obu państw. W tym roku ochotnicy z powiatu olsztyńskiego zdali podczas obozu egzamin i otrzymali srebrne Ogniki - odznaki niemieckich młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Niewątpliwą atrakcją była wycieczka do jednego z największych na świecie, portu lotniczego we Frankfurcie nad Menem oraz możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu strażackiego, potężnych wozów gaśniczych i samolotów.
R E K L A M A
banner
- Pojechaliśmy do Niemiec 8. raz, wspólnie uczymy się i bawimy, chcemy, by nasze narody zbliżały się – mówi kierownik polskiej grupy Tomasz Jarmużewski. - Dlatego, kiedy ćwiczymy, wszystko robimy wspólnie. Tworzymy drużyny, w których są młodzi strażacy z Polski i Niemiec.

Wymianę młodzieży organizuje Oddział Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, przy wsparciu finansowym gmin. Pomaga także Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży, organizacja która dofinansowuje wspólne przedsięwzięcia młodzieży obu państw.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl