Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Agnieszka Sułkowska | 2016-07-18 20:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Do Olsztyna przyjadą jutro uczestnicy Światowych Dni Młodzieży

Olsztyn24
 
W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży 2016 w Krakowie, już od jutra (19.07) w naszym regionie będą miały miejsce poprzedzające te uroczystości wydarzenia, tzw. Dni w Diecezji.

Dni w Archidiecezji Warmińskiej będą się odbywały w dniach 19/20-25 lipca 2016r. Jutro przyjadą do Olsztyna pierwsze grupy pielgrzymów z Francji, Niemiec, Austrii, Łotwy i Rosji - łącznie ponad 600 osób. Goście podczas swojego pobytu zwiedzą olsztyńską starówkę, Zamek Kapituły Warmińskiej, Olsztyńskie Planetarium, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Ostródę i Frombork.

Centralne uroczystości odbędą się w sobotę (23.07). Tego dnia o godz inie 8.30 z Katedry Św. Jakuba w Olsztynie wyruszy piesza pielgrzynka do Gietrzwałdu. W pielgrzymce wezmą udział młodzi pielgrzymi, a także mieszkańcy Olsztyna, regionu, turyści i goście. W Gietrzwałdzie sprawowana będzie msza pod przewodnictwem arcybiskupa. Odbędzie się także koncert zespołu „Mocni w wierze” i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
R E K L A M A
banner
Patronat honorowy nad Dniami Archidiecezji Warmińskiej objęli: Arcybiskup Metropolita Warmiński, Arcybiskup Koadiutor Warmiński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydent Miasta Olsztyna oraz Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl