Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MK | 2016-07-19 13:26 | Rozmiar tekstu: A A A
W nagrodę publikacja pierwszej książki

Konkurs na olsztyński debiut literacki

Olsztyn24
Krzysztof D. Szatrawski, prezes oddziału SPP w Olsztynie
Taka okazja zdarza się nieczęsto. Można zadebiutować tomikiem lub zbiorem prozy bez wydania złotówki. Umożliwia to konkurs na debiut literacki ogłoszony przez olsztyński oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

– Termin upływa z końcem lipca, więc trzeba się spieszyć – przypomina Krzysztof D. Szatrawski, prezes oddziału SPP w Olsztynie.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno ludzie młodzi, jak i osoby w wieku starszym, ale których również można nazwać początkującymi literatami. Nieważne, czy tworzyli do szuflady, czy też ich utwory były publikowane w gazetach. Istotne jest to, że nie mieli do tej pory wydrukowanej w formie książki literackiej, artystycznej. No i mają co do powiedzenia jako twórcy.
R E K L A M A
banner
Konkurs adresowany jest do pisarzy, urodzonych lub zamieszkałych na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, ale także do tych, których losy związane są z naszym regionem. Objętość prac jest ograniczona do 60-80 stron, choć również 100 stron nie zdyskwalifikuje utworów, jeśli będą stanowić wartość artystyczną.

– Jest to nasz kolejny konkurs, w tym roku na tomik poezji i zbiór opowiadań, choć może to być jedna dłuższa nowela. Nie odrzucimy także wywiadu, pod warunkiem, że zostanie zaprezentowany w formie artystycznej, czyli „obrobiony” literacko. Ważne, aby było widać pracę nad słowem – dodaje prezes Szatrawski.

Organizatorzy konkursu nie przewidują wynagrodzenia dla zwycięskich debiutantów, bo główną nagrodą jest wydanie książki. Tej pierwszej w życiu, która może utorować drogę twórcy do kariery i kolejnych dzieł. Podpisane godłem prace konkursowe można przesyłać do północy 31 lipca 2016 roku (decyduje data stempla pocztowego). Dokładne informacje można znaleźć w regulaminie konkursu na stronie internetowej SPP (sppolsztyn.blogspot.com/20).

MK
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl