Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBP | 2016-07-20 14:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Oferta wakacyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

Olsztyn24
Wakacyjne zajęcia w filiach MBP w Olsztynie (fot. MBP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Warsztaty literacko-plastyczne, spotkania z baśniami, zabawy ruchowe oraz zajęcia z wykorzystaniem multimediów – to tylko niektóre z atrakcji, które znalazły się w wakacyjnej ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Zajęcia przygotowane przez pracowników biblioteki to doskonała wakacyjna alternatywa oraz sposób na poradzenie sobie z kapryśną pogodą i twórcze spędzanie wolnego czasu. Odwiedzający bibliotekę mogą odbyć „wyprawę w zaczarowany świat baśni” (filia nr 2) i podążyć „Śladem bohaterów literackich” (filia nr 9). W bajkowych podróżach najmłodszym towarzyszą Bolek i Lolek (filia nr 6) oraz Hans Christian Andersen (filia nr 13). Razem z nimi zwiedzimy np. „Zwierzakolandię: czyli bajkowy świat zwierząt” (filia nr 15). Gdyby jednak podczas letnich wojaży spotkały nas jakieś kłopoty, z pomocą pośpieszy „Bajkowe pogotowie” – cykl warsztatów o tym, jak radzić sobie z codziennymi problemami (Abecadło).

W każdej chwili możemy też przenieść się do świata nauki i techniki – pracownicy Multicentrum przygotowali szereg warsztatów, podczas których dzieci uczą się m.in. podstaw grafiki komputerowej, tworzenia muzyki za pomocą komputerowych aplikacji oraz konstruowania maszyn z silnikami elektrycznymi z klocków k’nex. Przyszli naukowcy mogą też skorzystać ze specjalnej konsoli sensorycznej K’first.
R E K L A M A
banner
O równowagę między aktywnością umysłową i ruchową zadbali zaś bibliotekarze z Planety 11 – podczas „sportowych wtorków” lekturę połączyć można bowiem z wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu („Zaczytani-Zabiegani”, „Kto rzuca nie błądzi”). Gdyby ktoś wolał jednak pobiegać w sposób nieco bardziej wirtualny, może np. skorzystać z konsoli i zagrać w „Fifę”. Natomiast zwolennikom gier bez prądu polecamy „bitewniaki” i gry planszowe. Wszystko to podczas „zgranych czwartków”.

Bibliotekarze czekają na was przez całe wakacje, niezależnie od pogody.

Szczegółową ofertę wakacyjnych zajęć znajdziecie na stronie internetowej: www.mbp.olsztyn.pl.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.