Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Maja Dzieciątek | 2016-07-21 14:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Powstaje strona internetowa popularyzująca olsztyńskie zabytki

Olsztyn24
Tartak Raphaelsohnów w Olsztynie
Zabytki techniki – niedoceniane dziedzictwo. Pod takim tytułem Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Nowoczesności realizuje projekt, którego celem jest popularyzacja zabytków techniki Olsztyna. Większość obiektów związanych z techniką nie pełni już swoich funkcji i często trudno się domyślić ich przeszłości. Stowarzyszenie podjęło się zaprezentowania kilkudziesięciu olsztyńskich zabytkowych obiektów związanych z techniką na stronie internetowej www.zabytkitechniki.olsztyn.pl. Zostaną tam umieszczone ich aktualne fotografie oraz opisy.

Część fotografii zostanie pozyskana w konkursie, który ogłosił Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie - „Zabytki techniki – niedoceniane dziedzictwo w obiektywie”. Do 25 września br. można składać prace konkursowe w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu Muzeum Nowoczesności w Olsztynie, przy ul. Knosały 3B, a regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie MOK (http://tartak.mok.olsztyn.pl/konkurs.html). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Wybrane zabytki techniki zostaną opublikowane na stronie stowarzyszenia w połowie października 2016 roku, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta do dzielenia się już teraz swoją wiedzą i propozycjami obiektów, które powinny zostać udokumentowane. Członkowie stowarzyszenia czekają na maile pod adresem olsztyn.tartak@gmail.com. Jest jeszcze wiele do odkrycia, a dziedzictwo techniczne może stanowić ciekawy sposób na poznawanie przeszłości. Opowiada o tym, jak Olsztyn się zmieniał i rozwijał, stając się miastem nowoczesnym i spełniającym potrzeby mieszkańców.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.