Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-07-22 13:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne drogi powiatowe zmodernizowane

Olsztyn24
Zmodernizowane drogi w powiecie olsztyńskim (fot. archiw. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zakończyła się modernizacja trzech odcinków dróg powiatowych w ramach programu „Przebudowa niebezpiecznych odcinków dróg powiatowych w powiecie olsztyńskim”, finansowanego przez budżet Państwa jako „Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

Pierwsza z inwestycji została zrealizowana na drodze nr 1415N – od miejscowości Piotraszewo do drogi wojewódzkiej 507. Całkowita długość przebudowanego odcinka wynosi 4,5 km.

– Cieszę się, że z każdym dniem przybywa coraz więcej wyremontowanych fragmentów dróg w naszym powiecie. Zaledwie miesiąc temu zakończył się remont drogi 1435N na 2-kilometrowym odcinku Jemiołowo-Kunki, a już w lipcu oddaliśmy do użytku kolejne 3 fragmenty dróg o łącznej długości prawie 9 kilometrów – mówiła starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. – Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są znacznie większe, dlatego staramy się jak najlepiej wykorzystać wszystkie możliwe środki potrzebne do odnawiania starych nawierzchni – dodała.
R E K L A M A
banner
Drugi odcinek znajduje się na drodze powiatowej nr 1422N w miejscowości Tłokowo. Długość wyremontowanego fragmentu to 1,15 km.

– W ramach inwestycji wykonaliśmy m. in. poszerzenie istniejących odcinków do 5 metrów na wszystkich modernizowanych drogach, położyliśmy nową nawierzchnię i utwardziliśmy pobocza – powiedział dyrektor Powiatowej Służby Drogowej Artur Bal. – Przebudowane zostały także zjazdy, pobocza oczyszczone, rowy odmulone, a na niektórych odcinkach zamontowane bariery energochłonne.

Świątki – Żardeniki to ostatni odcinek drogi powiatowej nr 1407N o długości 3,12 km, na którym zrealizowane zostały prace modernizacyjne. Łączny koszt przebudowanych fragmentów dróg wyniósł 2 826 824,74 zł.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl