Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-07-10 12:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Rząd przeznacza prawie 50 mln złotych na likwidację miejsc niebezpiecznych na warmińsko-mazurskich drogach

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W obecności dziennikarzy wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał dziś (10.07) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie decyzje o przeznaczeniu 48,5 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na Warmii i Mazurach w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Finansowanie zyskało siedem inwestycji drogowych, w tym budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku drogi krajowej nr 51 od Dywit do skrzyżowania z drogą do Kieźlin.

- Ten rok to pierwszy rok realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych - powiedział minister Jerzy Szmit. - Jego cel to poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w małych miejscowościach, przez które przebiegają drogi krajowe. Pieniądze na realizację programu pochodzą z oszczędności uzyskanych przez ogłaszanie przetargów na budowę dróg krajowych. Z tych oszczędności powstaje rezerwa, która w części jest przekazywana na realizację programu likwidacji miejsc niebezpiecznych. Część tych funduszów została skierowana do naszego województwa.

Oprócz budowy ciągu pieszo-rowerowego do Dywit, na które rząd chce przeznaczyć prawie dwa miliony złotych (Gmina Dywity wesprze inwestycję kwotą 19 tys. zł), finansowanie w ramach programu likwidacji miejsc niebezpiecznych na Warmii i Mazurach uzyskały:

» fragmenty drogi krajowej nr 53 w Szczytnie (dofinansowanie prawie 23 mln zł),
» budowa ronda i chodnika ze ścieżkami rowerowymi w ciągu drogi krajowej nr 51 w Lidzbarku Warmińskim (szacunkowy koszt inwestycji 5,3 mln złotych),
» przebudowa DK nr 63 w Węgorzewie (szacunkowy koszt 6 mln zł),
» budowa zatok autobusowych na drogach krajowych nr 16, 57 i 58 w okolicach Ełku (szacunkowy koszt 1,3 mln złotych),
» budowa przepustu i likwidacja osuwiska w rejonie 272. kilometra drogi krajowej nr 16 (szacunkowy koszt 2,4 mln złotych),
» rozbudowa drogi krajowej nr 63 (ul. Wojska Polskiego) w Orzyszu (szacunkowy koszt to 8,4 mln złotych).
R E K L A M A
banner
Podczas konferencji minister zapowiedział też oficjalne rozpoczęcie budowy drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna, pomiędzy węzłem Olsztyn Południe a węzłem Olsztyn Wschód. Uroczystość symbolicznego wbicia łopaty na tym odcinku obwodnicy zaplanowano na przyszły poniedziałek.

Więcej informacji o Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i budowie południowej obwodnicy Olsztyna - na naszej wideorelacji z konferencji w Urzędzie Wojewódzkim.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita w Olsztynie

»

10-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl