Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS | 2016-06-28 20:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Wakacje w rytmie salsy

Olsztyn24
 
Białe plaże, błękitny ocean i zabawa w rytmie salsy do rana do wieczora. Wakacje na Kubie to wspaniała przygoda! Przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić ten egzotyczny kraj.

Kuba, z naszej polskiej perspektywy, to daleki i trochę zacofany kraj. Wydawałoby się, że zza żelaznej kurtyny, spuszczonej przez Fidela Castro, nie świeci słońce. A jednak nawet ciężka sytuacja polityczna nie zmieniła radosnego usposobienia Kubańczyków. Europejscy turyści, którzy bywają powściągliwi, zaskoczeni są pozytywnym nastawieniem do życia mieszkańców wyspy. Ostatnia odwilż na arenie międzynarodowej spowodowała, że coraz większą popularnością cieszą się wycieczki na Kubę. Jest ku temu kilka powodów.

Kuba to piękny kraj, który szczyci się bogatą kulturą, ciekawą historią i wspaniałą przyrodą. Wakacje na Kubie polecamy rozpocząć od kilkudniowego plażowania. Tamtejsze plaże należą do najpiękniejszych na świecie – białe i piaszczyste nad niebieską wodą oceanu, z linią palm u wybrzeży. Prawdziwie rajski widok. Na wyciągnięcie ręki rosną słodkie cytrusy i kokosy. Na miejscu czeka na turystów wiele atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem: nurkowanie wśród koralowców, pływanie z delfinami, wycieczki katamaranem, kanoe, windsurfing i inne. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.
R E K L A M A
banner
Warunki naturalne często przyćmiewają inne walory Kuby. Nie można zapomnieć, że ten kraj ma bardzo burzliwą i interesującą historią. Wiele zabytków znajdujących się na Kubie wpisanych jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasta Kuby to gratka dla każdego turysty. Kolonialne Santiago de Cuba czy Hawana to miejscowości, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc na wczasach na Kubie. Kultowe kabriolety, mężczyźni w kapeluszach, kolorowe budynki i znane na całym świecie cygara.

Należy przyznać, że Kubańczycy umieją wykorzystać przeszłości i przekuć to na komercyjny sukces, bo pamiątki z podobizną Che Guevery sprzedają się wyśmienicie.

Kuba to również kraj tańca, zabawy i doskonałej kuchni. Pochodząca z wyspy rytmiczna salsa porwie do zabawy każdego mruka. Wieczorem mieszkańcy odpoczywają przed domami i bawią się w takt żywej muzyki. Kobiety o krągłych biodrach czy staruszkowie z cygarami – nikt nie jest obojętny. Często się zdarza, że mieszkańcy porywają do tańca turystów, a ci speszeni i zawstydzeni próbują nadążyć za roztańczonym partnerem.

Będąc na Kubie polecamy skosztować tamtejszych specjałów. Kuchnia kubańska to mieszka tradycji europejskich kolonizatorów, kuchni afrykańskiej i kreolskiej. W tamtejszych potrawach przeważa dobrze doprawione mięso wieprzowe, ryż, warzywa, platany i mleko kokosowe.

Artykuł sponsorowany

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl