Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-27 12:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Dziesięć lat partnerstwa Biskupiec - Bramsche

Olsztyn24
Goście z Niemiec | Więcej zdjęć »
W 2006 roku, po blisko dwóch latach poznawania się i ustalania zasad współpracy, w Biskupcu podpisano Akt Partnerstwa z niemieckim Bramsche. W tym tygodniu odbędą się uroczystości jubileuszu 10-lecia tego porozumienia.

Do Biskupca przyjechała grupa obecnych i byłych samorządowców z Bramsche, którzy inicjowali współpracę. Wczoraj (27.07) odwiedzali miejscowe ośrodki wspierania osób niepełnosprawnych, dziś popłyną Kanałem Elbląskim, w czwartek będą w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Uroczystości jubileuszu zaplanowano na piątek. Gala w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu będzie miała charakter wspomnień najważniejszych wydarzeń i wspólnych osiągnięć Biskupca i Bramsche.

Akt Partnerstwa w 2006 roku podpisali ówcześni burmistrzowie: Bramsche – Liesel Holtermann oraz Biskupca – Marek Domin. Od tego momentu udało się zorganizować wiele projektów, m.in. szkolenia zawodowe, dające przyszłym pracownikom europejskie certyfikaty, potwierdzające zdobyte przez nich kwalifikacje.
R E K L A M A
banner
Nauczyciele i uczniowie szkół w Bramsche i Biskupcu odwiedzają się, poznają miasta, uczestniczą w zawodach sportowych, imprezach kulturalnych. Przede wszystkim jednak uczą się nawiązywania międzynarodowych kontaktów i funkcjonowania w otwartej Europie.

Doświadczeniami wymieniali się w tych latach pracownicy służb komunalnych, pomocy społecznej, także strażacy. W remizach ochotników gminy Biskupiec jest kilka wozów bojowych, które przyjechały z Niemiec.

Bramsche to 40-tysięczne miasto w powiecie Osnabrück, z którym współpracuje także powiat olsztyński. W Biskupcu jest Plac Bramsche, w niemieckim mieście uliczka, poświęcona Biskupcowi.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl