Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-07-29 12:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Wicepremier Mateusz Morawiecki chce rozwijać przemysł na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Wicepremier Mateusz Morawiecki | Więcej zdjęć »
Na zaproszenie wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita i wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, z jednodniową wizytą w Olsztynie przebywa dziś (29.07) wicepremier - minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Głównym celem wizyty wicepremiera Morawieckiego na Warmii i Mazurach jest prezentacja „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju z uwzględnieniem województwa warmińsko-mazurskiego”.

- Zależy nam, aby nie tylko wykorzystać potencjał tego jednego z najpiękniejszych regionów w Polsce i Europie jego naturalne walory środowiskowe, turystyczne, krajobrazowe - powiedział Mateusz Mazowiecki podczas kilkuminutowego briefingu prasowego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. - Każdy kto chociaż trochę „liznął” geografii wie, jaki tutaj tkwi potencjał. Ale patrząc na długoterminową perspektywę rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego, dyskutowaliśmy już dzisiaj z ministrem Szmitem i wojewodą Chojeckim, na tematy gospodarcze: jak przyciągnąć biznes, jak zwiększyć aktywność specjalnej strefy ekonomicznej, jak zwiększyć różnego rodzaju zróżnicowanie branżowe województwa. Bo chcielibyśmy, żeby ono rozwijało się nie wyłącznie w oparciu o żywność, czy o przemysł meblarski, ale również, żeby ten rozwój był rozwojem przemysłowym. Stąd mówimy o reindustrializacji. Do tego potrzebujemy ogromnej aktywności w ściągneiu biznesu na te tereny.

Pełną wypowiedź wicepremiera zarejestrowaliśmy na filmie wideo.
R E K L A M A
banner
Korzystając z obecności wicepremiera, wiceminister Jerzy Szmit przekazał przedstawicielowi prowadzącej lotnisko w Szymanach spółki Warmia i Mazury decyzję ministra infrastruktury i budownictwa upoważniającą spółkę do powołania własnej służby informacji powietrznej w strefie ruchu lotniskowego lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Do tej pory 12-osobową służbę informacji powietrznej na lotnisku w Szymanach zapewniała firma zewnętrzna, co spółkę kosztowało 150 tys. złotych miesięcznie. Dzięki decyzji ministra infrastruktury i budownictwa spółka Warmia i Mazury zaoszczędzi rocznie około 1,5 mln złotych.

W programie wizyty wicepremiera Morawieckiego w Olsztynie, oprócz rozmów z lokalnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, są jeszcze spotkania z przedsiębiorcami i samorządowcami z Warmii i Mazur.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing prasowy wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Olsztynie

29-07-2016

image galeria
Spółka Warmia i Mazury odbiera decyzję ministra infrastruktury i budownictwa

29-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl