Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Dorota D.Pacholuk | 2016-08-02 16:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych za nami

Olsztyn24
Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych (fot. organizatorów - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Gmina Purda zaprosiła w sobotę (23.07) na Pajtuńskie Spotkania Sztuk Różnych do „Sioła... Pajtuńskiego”. Jest to wydarzenie kulturalno-edukacyjne, poznawcze i integracyjne, promujące wieś Pajtuny, gminę i region. Cechą charakterystyczną imprezy jest połączenie edukacji z rozrywką.

Na II edycję imprezy przygotowano m.in. warsztaty boodypaintingu - ich prowadzącą była artystka z Krakowa Sabina Wożnica, i malowania aerografem - prowadzący Wiesław Ścisłek - Studio Aerografu. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnikami byli zarówno dzieci jak i dorośli. Pomimo że posługiwanie się aerografem nie jest najłatwiejsze, obydwoje prowadzący mieli wiele pracy. Zaskoczyła ich otwartość warsztatowiczów i chęć zabawy kolorami podczas wzajemnego malowania, a także ich niesamowita kreatywność.

Po zabawie edukacyjnej przyszedł czas na ucztę duchową. Dla uczestników zabawy koncert zagrała jedna z najważniejszych polskich grup bluesowych - Kasa Chorych. Zespół zagrał fantastyczny koncert, który w tym urokliwym miejscu sprawił, że niektórzy ze słuchaczy odpoczywali, wsłuchując się w płynące ze sceny dźwięki, niektórych muzyka porwała także do tańca.
R E K L A M A
banner
W trakcie „...Spotkań...” można było kupić na „Pajtuńskim straganie” pyszną lemoniadę na bazie mniszka lekarskiego, różnego rodzaju słodkości, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym oraz pajtuńskie produkty z mniszka lekarskiego. Wszystko przygotowane przez pajtunian. Można było również kupić rękodzieło z sołectwa, jak wytworne kapelusze i broszki z filcu, biżuterię ręcznie tworzoną, zdjęcia z podróży i wiele innych. Swoje stoiska mieli także wystawcy z terenu gminy. Zaprezentowali na nich ciekawe obrazy i meble, które dostają drugie życie, zmieniając nasze domowe wnętrza.

Niespodzianką był pokaz malowania aerografem motywu na samochodzie, przyjazd i ekspozycja podczas imprezy pojazdów pomalowanych aerografem (m.in.ciągnika siodłowego Scanii).

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Purda Piotr Płoski. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Purda, a także ze środków Starostwa Powiatowego. Realizację przedsięwzięcia wsparli: Family Farm sp. z o.o. w Wyrandach, Bank Spółdzielczy w Szczytnie Filia w Purdzie, Firma Scan Road, radna powiatu Teresa Chrostowska, Abadoc i Kantory Atlas w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl