Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-08-04 16:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Utrudnienia na drodze - budują linię elektroenergetyczną

Olsztyn24
Budowana linia - o łącznej długości 138 km - zastąpi obecnie używaną 220kV.
Coraz bliżej końca inwestycji niezwykle istotnej dla Olsztyna i regionu. Kluczowe prace realizowane są m.in. w Lesie Miejskim. Linia, w której ma płynąć prąd o natężeniu 400 kV prowadzona jest z Ostrołęki do stacji Olsztyn-Mątki. Prace powinny zostać zakończone w czwartym kwartale tego roku.

Na terenie Lasu Miejskiego już ustawiono wysokie słupy, dzięki którym linia będzie poprowadzona ponad konarami drzew. Takie rozwiązanie minimalizuje konieczność ingerencji w przyrodę. Jednym z kluczowych działań jest zamontowanie przewodów.

Prace mają zacząć się jutro (5.08) i potrwają tydzień. W tym czasie kierowcy podróżujący al. Wojska Polskiego mogą spodziewać się utrudnień. W rejonie prowadzonych prac prędkość będzie ograniczona do 30 km/h. Może zdarzyć się także konieczność zamykania drogi, jednak nie na dłużej niż 10 minut.
R E K L A M A
banner
Budowana linia - o łącznej długości 138 km - zastąpi obecnie używaną 220kV. To oznacza wzrost bezpieczeństwa energetycznego regionu. Dzięki temu zminimalizowane zostaną przerwy w dostawach, a to ważne m.in. dla rozwoju gospodarczego Warmii i Mazur.

Inwestorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl