Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-24 15:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Autobus energetyczny zaparkował w Olsztynie

Olsztyn24
W autobusie energetycznym | Więcej zdjęć »
Na dwa dni (24-25.05) na terenie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaparkował „Autobus energetyczny”. Odwiedzający autobus olsztynianie mogą zdobyć wiedzę na temat oszczędzania energii.

Autobus energetyczny to projekt realizowany od 2014 roku przez Agencję Poszanowania Energii. Pojazd odwiedził do tej pory kilkaset miejscowości w całej Polsce. Do końca kampanii odwiedzi łącznie 200 gmin.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości społecznej w sprawie zmian klimatu. Obsługa autobusu opowiada o przyczynach zachodzenia tych zmian oraz o działaniach jakie można podjąć, aby zmianom klimatu przeciwdziałać. Odwiedzający autobus są też zachęcani do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, w lokalnym środowisku.
R E K L A M A
banner
Autobus energetyczny pełni funkcję mobilnego laboratorium. Jest wyposażony w modele, makiety i prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii. Można zdobyć wiedzę m.in. na temat ogniw fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych, energooszczędnego sterowania oświetleniem.

Autobus można odwiedzić dzisiaj (24.05) do godz. 18:00, a jutro (24.05) od 10:00 do 17:00.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl