Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-05-24 15:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Autobus energetyczny zaparkował w Olsztynie

Olsztyn24
W autobusie energetycznym | Więcej zdjęć »
Na dwa dni (24-25.05) na terenie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaparkował „Autobus energetyczny”. Odwiedzający autobus olsztynianie mogą zdobyć wiedzę na temat oszczędzania energii.

Autobus energetyczny to projekt realizowany od 2014 roku przez Agencję Poszanowania Energii. Pojazd odwiedził do tej pory kilkaset miejscowości w całej Polsce. Do końca kampanii odwiedzi łącznie 200 gmin.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości społecznej w sprawie zmian klimatu. Obsługa autobusu opowiada o przyczynach zachodzenia tych zmian oraz o działaniach jakie można podjąć, aby zmianom klimatu przeciwdziałać. Odwiedzający autobus są też zachęcani do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, w lokalnym środowisku.
R E K L A M A
banner
Autobus energetyczny pełni funkcję mobilnego laboratorium. Jest wyposażony w modele, makiety i prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii. Można zdobyć wiedzę m.in. na temat ogniw fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych, energooszczędnego sterowania oświetleniem.

Autobus można odwiedzić dzisiaj (24.05) do godz. 18:00, a jutro (24.05) od 10:00 do 17:00.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl