Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
mat. pras. | 2016-08-05 14:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Centrum Medycyny Eksperymentalnej z logo i piktogramami

Olsztyn24
Logotyp Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. prof. Emila Behringa (fot. mat. pras. - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (8.09) uroczyście otwarta zostanie nowa placówka Uniweryteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie - Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. prof. Emila Behringa, pierwszego w historii laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, pochodzącego z Prus Wschodnich. Autorem systemu identyfikacji wizualnej placówki jest olsztyńskie Studio Gravite. – Logo centrum nawiązuje do mózgu, bo to od niego zależy najwięcej. Z myślą o osobach z zaburzeniami neurologicznymi powstały też piktogramy – mówi prof. Wojciech Maksymowicz.

Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa, to jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w Polsce. Jest częścią prestiżowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

- Długo pracowaliśmy, aby otworzyć w Olsztynie tę innowacyjną placówkę - mówi prof. Wojciech Maksymowicz, dziekan wydziału medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. - Wokół tej idei udało się zgromadzić najlepszych specjalistów. Podejmujemy się niełatwego zadania, które da nadzieję na leczenie wielu osobom. W naszym centrum będziemy prowadzić eksperymentalne badania, które pozwolą opracować nowe metody terapii. Wiedzę będą w niej zdobywać przyszli lekarze z takich dziedzin jak biologia molekularna, farmakologia, patofizjologia, toksykologia, hemofizjologia kliniczna, neurologia i neurochirurgia.
R E K L A M A
banner
Charakter placówki podkreślają również zastosowane rozwiązania graficzne. Studio Gravite Design opracowało kompleksowy system identyfikacji wizualnej, m.in. logo, system informacji i oznakowanie budynków.

– Główny znak CME nawiązuje do mózgu, bo to on jest najważniejszy w medycynie. Decyduje o procesach zachodzących w całym organizmie, od stopnia jego poznania zależy skuteczność wielu terapii – mówi Mateusz Obarek, dyrektor artystyczny Gravite. – Kojarzy się również z wiedzą, którą będą tu zdobywać studenci pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów. Nowoczesna forma ma podkreślać innowacyjność placówki i wykorzystywanie najnowszych technologii. Inspirował nas również magnetyzm, który sprawia, że cząsteczki są stale w ruchu, tworząc zaskakujące i ciągle nowe rozwiązania.

Wszystkie pomieszczenia Centrum Medycyny Eksperymentalnej, m.in. sale seminaryjne, oddziały, pokoje administracji, toalety zostały oznakowane specjalnymi piktogramami, które w prosty i czytelny sposób wskazują na ich funkcje. To nie tylko uproszczenie dla odwiedzających placówkę, ale też podkreślenie jej charakteru.

- Podobne symbole są wykorzystywane w komunikacji z osobami, cierpiącymi na zaburzenia neurologiczne, mającymi problem z mówieniem czy czytaniem. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na ich potrzeby i zachęcić inne instytucje publiczne, aby wdrażały takie systemy informacyjne – podsumowuje Mateusz Obarek.

Uroczystość otwarcia Centrum Medycyny Eksperymentalnej rozpocznie się w poniedziałek (8.08) o godz. 11 na terenie Uniweryteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Warszawskiej 30.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl