Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2016-06-14 19:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Piesi bliżej Łyny

Olsztyn24
 Wodospad „Niagara” w Olsztynie
Olsztyn już odwrócił się w kierunku jezior, teraz czas na najważniejszą rzekę. Trwają przygotowania do budowy Łynostrady. Niemal 2,5 tys. osób oddało głos na ten projekt minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym samym mieszkańcy stolicy regionu zdecydowali, że wybudowany zostanie trakt wiodący wzdłuż Łyny.

Zgodnie z wolą mieszkańców - ścieżka dla pieszych będzie zbudowana bliżej brzegu olsztyńskiej rzeki. Podobnie jest nad jez. Długim albo w pobliżu Zatoki Miłej.

- Trasa zostanie wybudowana zgodnie z tym, co proponują olsztynianie - mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Przecież ma służyć nam wszystkim, więc korzystając z niej powinniśmy się czuć komfortowo. Taki układ ścieżek sprawdza się w przypadku innych, podobnych inwestycji. To bez wątpienia przypadło olsztynianom do gustu.
R E K L A M A
banner
Trasa połączy Park Centralny z - na tę chwilę - Osiedlem Mleczna. Będzie można ją przebyć praktycznie bez zsiadania z roweru. Droga dla jednośladów zostanie wyasfaltowana.

Na odcinku między szpitalem miejskim a ul. Obrońców Tobruku będzie stanowić ciąg pieszo-rowerowy. Dopiero dalej zostanie rozdzielona pasem zieleni. Wzdłuż trasy ustawione zostaną elementy małej architektury, ławki, kosze na śmieci. W pierwszym etapie zaaranżowana zostanie także jedna polana.

Termin realizacji Łynostrady jest uzależniony od wprowadzenia nowych przepisów o zamówieniach publicznych.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl