Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-06-14 19:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Piesi bliżej Łyny

Olsztyn24
 Wodospad „Niagara” w Olsztynie
Olsztyn już odwrócił się w kierunku jezior, teraz czas na najważniejszą rzekę. Trwają przygotowania do budowy Łynostrady. Niemal 2,5 tys. osób oddało głos na ten projekt minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym samym mieszkańcy stolicy regionu zdecydowali, że wybudowany zostanie trakt wiodący wzdłuż Łyny.

Zgodnie z wolą mieszkańców - ścieżka dla pieszych będzie zbudowana bliżej brzegu olsztyńskiej rzeki. Podobnie jest nad jez. Długim albo w pobliżu Zatoki Miłej.

- Trasa zostanie wybudowana zgodnie z tym, co proponują olsztynianie - mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Przecież ma służyć nam wszystkim, więc korzystając z niej powinniśmy się czuć komfortowo. Taki układ ścieżek sprawdza się w przypadku innych, podobnych inwestycji. To bez wątpienia przypadło olsztynianom do gustu.
R E K L A M A
banner
Trasa połączy Park Centralny z - na tę chwilę - Osiedlem Mleczna. Będzie można ją przebyć praktycznie bez zsiadania z roweru. Droga dla jednośladów zostanie wyasfaltowana.

Na odcinku między szpitalem miejskim a ul. Obrońców Tobruku będzie stanowić ciąg pieszo-rowerowy. Dopiero dalej zostanie rozdzielona pasem zieleni. Wzdłuż trasy ustawione zostaną elementy małej architektury, ławki, kosze na śmieci. W pierwszym etapie zaaranżowana zostanie także jedna polana.

Termin realizacji Łynostrady jest uzależniony od wprowadzenia nowych przepisów o zamówieniach publicznych.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl