Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-11 20:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Biblioteki przez dwa dni nieczynne

Olsztyn24
 
Technologiczny postęp oznacza konieczność zmian. Jutro (12.08) i w sobotę nowości będą wdrażane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie.

Olsztyńska placówka będzie wprowadzać nowy system. To oznacza, że przez najbliższe dwa dni nie będzie można korzystać z zasobów wszystkich filii biblioteki. Działać będzie jedynie Multicentrum na Zatorzu.

- Będzie łatwiej zarówno z punktu widzenia czytelnika, jak i bibliotekarza - wyjaśnia Łukasz Ślusarczyk, zastępca dyrektora MBP. - Nasi klienci dostaną zupełnie nowy katalog, my natomiast szereg dodatkowych narzędzi pomocnych w opracowywaniu i udostępnianiu zbiorów.

Teraz, aby wyszukać interesującą nas pozycję, musimy mieć sporą wiedzę na jej temat. Błąd w nazwisku autora albo niepełny tytuł mogą nawet uniemożliwić odnalezienie książki. Po zmianach elektroniczny katalog będzie działać na wzór internetowych wyszukiwarek. To najważniejsza nowość z punktu widzenia czytelnika.
R E K L A M A
banner
Miejska Biblioteka Publiczna to łącznie 16 filii, w których zgromadzonych jest około 356 tys. egzemplarzy książek, czasopism i multimediów. W poprzednim roku ponad 43 tys. czytelników wypożyczyło niemal 900 tys. wolumenów.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl