Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-08-17 13:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Bule wracają do Biskupca

Olsztyn24
Bule wracają do Biskupca | Więcej zdjęć »
Największą popularnością cieszą się we Francji. Po raz pierwszy w naszym mieście pojawiły się 13 lat temu. Bule francuskie powracają - w najbliższą niedzielę (21.08) odbędą się 10. otwarte mistrzostwa o puchar burmistrza Biskupca.

W bule może grać każdy, bez względu na wiek i kondycję. Potrzebne są kule do oraz plac z miękkim podłożem. Dwuosobowe drużyny zdobywają punkty za wyrzucenie buli jak najbliżej tzw. świnki, a więc małej kuleczki rzucanej na początku na odległość do 15 metrów. W czasie gry można wybijać kule przeciwnika albo samą świnkę. Zwycięża drużyna, która pierwsza zdobywa 13 punktów.

Pierwsze mistrzostwa w Biskupcu zorganizował Andrzej Olczak, który grał w bule, będąc za granicą.
R E K L A M A
banner
- Uznałem, że tak prosta i tania, a jednocześnie emocjonująca dyscyplina sportu może wyciągnąć dzieci z domów, a dorosłych zza biurek – wspomina pan Andrzej. - Pierwszy raz rywalizowaliśmy na żużlowej bieżni naszego stadionu. Zabawa była przednia, tylko pozostał problem jak wyczyścić się po rozgrywkach.

Pomysł chwycił i chętnych do gry w bule przybywało. Na zarośniętym chwastami placu w pobliżu Starej Kaflarni zbudowano boisko, na którym co roku odbywały się turnieje.

Po rocznej przerwie mistrzostwa powracają. W najbliższą niedzielę o godzinie 10.00 rozpoczną 10. otwarte mistrzostwa w bule francuskie o puchar burmistrza Biskupca. Dwuosobowe drużyny mogą zapisywać się bezpośrednio przed imprezą w Starej Kaflarni. Zwycięzcy otrzymają puchary, medale, dyplomy oraz tradycyjnie – smaczne golonki.

W samej Francji grających w bule jest około 600 tysięcy. Do Polski dyscyplina trafiła w latach 70. minionego wieku. Szacuje się, że uprawią ją od kilku do kilkunastu tysięcy osób.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.