Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-29 14:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupiec – Bramsche: dalej razem

Olsztyn24
Gala z okazji jubileuszu 10-lecia Partnerstwa Biskupiec – Bramsche | Więcej zdjęć »
Wspomnienia, okazjonalne pamiątki, uśmiechy i zapowiedź dalszej współpracy – tak było podczas gali jubileuszu 10-lecia Partnerstwa Biskupiec – Bramsche. Przebywający od tygodnia w Biskupcu niemieccy goście oraz miejscowi samorządowcy uczcili dotychczasowe współdziałanie.

Najpierw były wspomnienia byłych burmistrzów: Liesel Holtermann i Marka Domina, którzy opowiadali jak doszło do pierwszego spotkania i nawiązania kontaktów. Później przyszedł czas na wymierne efekty współpracy polsko–niemieckiej, w końcu rozmowę o najbliższych planach. We wspomnieniach przewijały się wątki osobiste, które nierzadko wywoływały wzruszenie.

Burmistrz Bramsche zadeklarował rozwijanie wspólnych działań, m.in. współpracę szkół podstawowych obu miast. Podziękował za ciepłe przyjęcie w Biskupcu i pozdrowił wszystkich mieszkańców gminy. Zwrócił także uwagę na znaczenie takich kontaktów, w obliczu zmian, jakie dotykają Europę.
R E K L A M A
banner
- Cieszę się, że kolejny raz spotykamy się i możemy rozmawiać o kolejnych efektach naszej współpracy – mówiła zastępca burmistrza Biskupca Katarzyna Nowakowska. - Dziękuję wszystkim, którzy angażują się i rozwijają wspólne działania Bramsche i naszego miasta. Przed nami kolejne lata oraz nowe pomysły.

Burmistrzowie przekazali sobie pamiątkowe tablice, które będą przypominać o 10-ciu latach Partnerstwa.

Biskupieckie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast wręczyło kafle, symbolizujące przyjaźń, wykonane przez podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Za dotychczasową współpracę, a przede wszystkim umożliwianie kontaktów młodzieży z Biskupca i Bramsche podziękowali uczniowie gimnazjum w Czerwonce oraz Biskupiecka Federacja Sportu.

Spotkanie zakończyły występy młodzieży z Czerwonki i rozmowy przy kawie. Goście z Bramsche zwiedzali dziś także Biskupiec. Jutro wracają do Niemiec.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl