Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-08-18 18:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Wakacje pożegnały Kopernika „łzami”

Olsztyn24
Chłopcy z zapałem wybijali monety | Więcej zdjęć »
Chociaż dzisiejsza (18.08) odsłona Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem odbyła się pod hasłem „To nie koniec lata”, to nie dało się ukryć, że było to już ostatnie spotkanie na olsztyńskim zamku z tego cyklu podczas tegorocznych wakacji. Mało kto był z tego faktu zadowolny, smuciło sie nawet niebo - deszcz padał przez większą część trwania zabawy.

Na spotkanie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, organizator cyklu, przygotowało propozycję zabaw i warsztatów, które można kontynuować w zaciszu domowym lub w plenerze, kiedy nadejdzie jesień. Z drewnianych klocków można było zbudować konstrukcje, a u zamkowego alchemika przygotować wulkan. Miłośnicy odpoczynku nad wodą brali udział w „łowieniu” ryb. Wspólnie z Fundacją Szalony Krasnolud natomiast malowano figurki do gier bitewnych.

Tradycyjnie nie zabrakło również strzelnicy i przebieralnii strojów historycznych, jak i spektaklu Teatru Form Niezależnych Korzunowicz oraz oprowadzania po zamkowych włościach z Kopernikiem w roli przewodnika.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl