Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-08-18 21:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Regaty na jubileusz

Olsztyn24
Biskupieccy harcerze jubileusz uczczą regatami żeglarskimi | Więcej zdjęć »
46 Wodna Drużyna Harcerska im. Bohaterów Westerplatte w Biskupcu świętuje jubileusz 55-lecia. Uczci go regatami „O błękitną wstęgę jeziora Dadaj”. Spotkanie byłych i obecnych harcerzy oraz przyjaciół drużyny zaplanowano na najbliższy weekend.

Założycielami drużyny byli żołnierz z biskupieckiej jednostki wojskowej porucznik Władysław Warzała oraz miejscowy przedsiębiorca Stanisław Adamczyk. Harcerze sami zbudowali pierwsze, drewniane kajaki, mieli też omegę. Baza znajdowała się na półwyspie jeziora Kraks, gdzie odbywały się obozy harcerskie.

W latach 60. i 70. drużyna organizowała w Biskupcu popularne w całym kraju regaty w klasach kadet i optymist, na które przyjeżdżali także żeglarze z zagranicy.
R E K L A M A
banner
W roku 1979 harcerze zdobyli tytuł najlepszej drużyny wodnej Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. W nagrodę uczestniczyli w akcji Wiślane Wici. Wraz z kilkuset innymi łodziami płynęli Wisłą, promując ideę uregulowania biegu rzeki i udostępnienia jej żeglarzom.

Harcerze z Biskupca pływają dziś zawodowo na statkach po całym świecie. M.in. Józef Terech, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, który jest głównym mechanikiem na kontenerowcu.

W najbliższą sobotę i niedzielę (20-21.08) harcerze organizują 23. regaty żeglarskie „O błękitną wstęgę jeziora Dadaj”, którymi uczczą jubileusz drużyny. Impreza ma charakter otwarty. 20 sierpnia rozegrane zostaną LONG REGATY na trasie Słoneczny Brzeg – Kojtryny – przepompownia – Słoneczny Brzeg. W niedzielę zaplanowano TRADITION REGATY w pobliżu wysp przy Słonecznym Brzegu.

Zapisy w sobotę o 9.00, początek regat o 10.30. Imprezę zakończy wspólne ognisko harcerskie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl