Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-08-29 12:06 | Rozmiar tekstu: A A A
Konkursy „O Garniec Kłobuka” i „Czysta Wieś 2016” rozstrzygnięte

Kulinarne trofeum dla Tropikalnych Dywit

Olsztyn24
Konkursy „O Garniec Kłobuka” i „Czysta Wieś 2016” w Tuławkach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W konkursie kulinarnym „O Garniec Kłobuka” bezkonkurencyjne okazały się piękne panie i jeden męski rodzynek z Tropicana Baru z Dywit. W rywalizacji dziesięciu sołectw ekipa dywicka wygrała przed Frączkami, Spręcowem i Różnowem.

W trakcie rozgrywanego w upalną sobotę (27.08) w Tuławkach konkursu zachwyciły pomysły i scenografie wszystkich startujących sołectw. Oprócz Tropicany z Dywit, Karczmy Różnowo, Piratów z Karaibów z Frączek i Domu Weselnego ze Spręcowa zachwycali również Hipisi z Tuławek, Krowie Gady, Chata Chleba z Ługwałdu, Pralnia z Redykajn, Piernikowy Domek z Kieźlin, czy Jeziorowcy ze Słup. Widać było trud, zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie sołectw do konkursu.

– To wspaniała impreza, która w znaczący i pozytywny sposób angażuje mieszkańców – podkreśla Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – Jestem pełen podziwu dla pomysłowości i kreatywności poszczególnych uczestników naszego największego kulinarnego wydarzenia.
R E K L A M A
banner
Podczas imprezy rozstrzygnięto też gminny konkurs „Czysta Wieś 2016”. O miano najbardziej estetycznej wsi gminy ubiegało się 12 sołectw. Pierwsze miejsce i 4 tys. zł zdobył Ługwałd, który w wyrównanej walce pokonał Dywity (3 tys. zł) i Bukwałd (2 tys. zł).

Nagrody indywidualne w konkursie kulinarnym w poszczególnych kategoriach zdobyli: Krzysztof Kulas ze Spręcowa za Psiwo Kozicowe w napojach, Alicja Antosiak z Gadów za „myślał indyk o niedzieli...” w potrawach, za drożdżówkę Małgorzata Czarnecka z Kieźlin w wypiekach i Anna Gwarek z Kieźlin za powidła śliwkowo-piernikowe w kategorii przetwory.

W rytm światowych hitów m.in. Guns`n`Roses, Boba Dylana i Deep Purple przygrywał zespół Stare Drobne Małże. Organizatorami konkursu „O Garniec Kłobuka 2016” byli: Gmina Dywity, GOK Dywity, Sołectwo Tuławki, OSP Gminy Dywity. Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim mieszkańcom i sołectwom, którzy z takim oddaniem zaangażowali się w przygotowania do konkursu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl