Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-08-31 14:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszają konkursy na środki z przeznaczeniem na wsparcie przedsiębiorczości w regionie

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Wkrótce rozpoczną się konkursy mające na celu rozwój przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach – jeden na profesjonalizację usług ośrodków innowacji i drugi na inkubowanie przedsiębiorstw.

W pierwszym konkursie do podziału są ponad 43 mln zł. Wsparcie skierowane jest na przygotowanie, rozwój i dostosowanie oferty usług ośrodka innowacji do potrzeb odbiorców na rzecz rozwoju inteligentnych specjalizacji województwa. Możliwe jest także dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę – laboratoria, sprzęt, urządzenia na potrzeby nowych i znacząco ulepszonych usług służących rozwojowi takich specjalizacji. Priorytetowo będą traktowane projekty ośrodków innowacji, które uzyskały wsparcie z funduszy strukturalnych w latach 2007-2013.

W konkursie na inkubowanie przedsiębiorstw do podziału jest ponad 92 mln zł. Na pomoc mogą liczyć wyspecjalizowane podmioty niedziałające dla zysku na rzecz rozwoju i pomocy przedsiębiorców z regionu, dysponujące profesjonalną kadrą trenerów biznesu i własnym zapleczem biurowym lub badawczym. Inkubacja wspierana w ramach tego konkursu ma się opierać na pomocy firmom w początkowej fazie rozwoju, czyli działających na rynku nie dłużej niż 3 lata.
R E K L A M A
banner
Termin naboru w obydwu konkursach to 29 września – 28 października, a realizacja musi zostać zakończona do 30 września 2018 roku.

Więcej informacji o konkursach dostępnych jest na stronie rpo.warmia.mazury.pl.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.