Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-08-31 19:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Aquasfera we wrześniu częściowo zamknięta. Dach pływalni wymaga naprawy

Olsztyn24
XXVII Sesja Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Wrzesień to tradycyjnie już miesiąc prac konserwacyjnych w największej olsztyńskiej pływalni. Z tego powodu klienci mogą spodziewać się promocji. Najważniejszym zadaniem realizowanym podczas corocznego przeglądu jest wymiana wody w basenach. Przy okazji wykonywany jest gruntowny przegląd obiektów.

- Wrzesień jest dla nas jedyną okazją do przeprowadzenia prac, które zapewnią funkcjonowanie Aquasfery przez następny rok - wyjaśnia kierownik pływalni Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego, Tomasz Dunalski. - Część prac, które planujemy na wrzesień, nie może być przeprowadzona w czasie normalnego funkcjonowania obiektu.

Zakres robót - poza wymianą wody - jest ogromny. Basen olimpijski czka gruntowne czyszczenie, przegląd ruchomego dna, sprawdzenie kafelków wyściełających nieckę, jej oświetlenia oraz kontrola stacji uzdatniania basenowej wody. Podobne prace będą prowadzone w części rekreacyjnej. W niej dodatkowo sprawdzona zostanie zjeżdżalnia i sauny.
R E K L A M A
banner
Drobne remonty czekają też szatnie i hol Aquasfery. Poza tym przetestowany zostanie także system informatyczny obiektu, m.in. zaktualizowany zostanie Elektroniczny System Obsługi Klientów.

- Warto dodać, że pomimo ogromu prac nie zamykamy Aquasfery - zaznacza kierownik Dunalski.

Dostęp do obiektu będzie jednak ograniczony, stąd wrześniowa promocja. Między 8.00 a 21.45 obowiązywał będzie 50-procentowy rabat na godzinne bilety normalne i ulgowe, bilety open, rodzinne oraz grupowe.

Konserwację basenu olimpijskiego zaplanowano między 1 a 18 września. Natomiast część rekreacyjna nie będzie dostępna od 19 do 30 września.

Na konserwacji jednak się nie skończy, ponieważ przy dachu pływalni wykryto zacieki. W związku z tym podczas dzisiejszej (31.08) sesji Rady Miasta Olsztyna radny Leszek Araszkiewicz skierował się do prezydenta miasta z zapytaniem o stan dachu i pedejmowane działania w celu jego naprawienia.

Prezydent Grzymowicz potwierdził, że w okresie eksploatacji Aquasfery potwierdzono - dach obiektu nie spełnia przewidzanych dla tego typu konstrukcji norm. Została wykonana ekspertyza przez jedną z uczelni technicznych, która wskazała na wykonawcę jako odpowiedzialnego za wadliwe wykonanie dachu.

W związku z tym, że wykonawca uchyla się od naprawienia dachu wybudowanego niezgodnie z projektem, miasto wyłoni w postępowaniu zastępczym kolejnego wykonawcę, który podejmie się naprawy. Jej kosztami obarczony zostanie pierwotny wykonawca.

Więcej na ten temat w zapisie wideo fragmentów sesji, który wkrótce opublikujemy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Sesja Rady Miasta Olsztyna [31.08.2016]

31-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl