Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-09-06 18:46 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na wrześniowe wydarzenia

Olsztyn24
Kamienica Naujacka MOK w Olsztynie
Wakacje za nami, jednak Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie nie spoczął na laurach po intensywnym lecie. Już od jutra (7.09) zaprasza na wrześniowe wydarzenia, które przygotował dla spragnionych kultury olsztynian. 

Debata nt. energii jądrowej

W ramach IX Festiwalu Filozofii, wśrodę (7.09) w Muzeum Nowoczesności odbędzie się debata z udziałem Marka Rabińskiego (Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Polskie Towarzystwo Nukleoniczne), Dariusza Szweda (Zielony Instytut) oraz Jana Wadowskiego (Politechnika Wrocławska). Spotkanie pn. „Czy potrzebujemy energii jądrowej?”, które rozpocznie się o godzinie 17.30, poprowadzi Michał Krawiel. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury i Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
 
Dr Brenda opowie o postawach kresowian
 
W sali kameralnej Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury, w czwartek (8.09) o godzinie 17.00, odbędzie się pierwsza po letniej przerwie prelekcja z cyklu Czwartki Wileńskie, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej. Wykład zatytułowany „Postawy kresowian w latach 40. XX w. na Warmii i Mazurach” poprowadzi naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie, dr Waldemar Brenda.
R E K L A M A
banner
Sylwia Chutnik i Łukasz Adamski o POPpatriotyzmie w Galerii Rynek  

Czym jest dziś miłość do Ojczyzny, jak zdefiniować „naród”, czy istnieje „pamięć narodowa” i jakie znaczenie dla tych pojęć ma popkultura. Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można usłyszeć podczas czwartkowego (8.09) spotkania pn. „POPpatriotryzm” w staromiejskiej Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury. W organizowanej w ramach programu Olsztyńskie Obserwatorium Kultury dyskusji o modzie, historii i Polsce, która rozpocznie się o godz. 18.00, wezmą udział pisarka Sylwia Chutnik i krytyk filmowy Łukasz Adamski.

Zapraszamy! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl