Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-09-12 20:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Konkurs „Czysta Wieś” zakończony

Ługwałd pierwszy wśród równych sobie

Olsztyn24
Efekty konkursu Czysta Wieś 2016 w gminie Dywity (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Ogólne wrażenie estetyczne, klimat i dbałość mieszkańców o poszczególne elementy infrastruktury sprawiły, że Ługwałd wygrał w tegorocznej edycji konkursu „Czysta Wieś 2016”, w którym wzięło 12 sołectw gminy Dywity. Za zwycięzcą uplasowały się Dywity i Bukwałd.

Witacze w gwarze warmińskiej, wyremontowane kapliczki, piękne i ozdobione kwiatami ławeczki czy ukwiecone wiejskie tablice ogłoszeń – to prace, które na rzecz upiększenia i poprawy estetyki swojej wsi wykonali mieszkańcy Ługwałdu.

– Dzięki naszym świetnym mieszkańcom od kilku lat systematycznie wygląd Ługwałdu zmienia się na lepsze – mówi Bronisław Szatan, sołtys Ługwałdu.
R E K L A M A
banner
I to właśnie Ługwałd zachwycił członków komisji tegorocznej edycji gminnego konkursu „Czysta Wieś 2016”, wygrywając zaciętą rywalizację, w której wzięło udział 12 z 19 sołectw gminy Dywity.

– Konkurs był wyrównany i zacięty, ale Ługwałd zachwycił nas swoim wewnętrznym klimatem, ukwieconym i schludnym wyglądem oraz tym, że widać dbałość mieszkańców nad poszczególnymi rejonami wsi – mówi Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity, która była członkiem komisji konkursowej.  

W nagrodę Ługwałd otrzymał wyróżnienie w wysokości 4 tys. zł. Na drugim miejscu znalazło się sołectwo Dywity, który zgłosiło fragment gminnej wsi (nagroda 3 tys. zł), a na trzecim Bukwałd (nagroda 2 tys. zł).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl