Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-09-13 21:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn wysoko w rankingu Wprost

Olsztyn24
Ratusz miejski
Stolica Warmii i Mazur w czołówce polskich miast. Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez tygodnik Wprost.Olsztyn znalazł się tuż za podium rankingu. Czołowa trójka to odpowiednio Gdańsk, Gliwice i Warszawa. Za naszym miastem, które zajęło czwartą lokatę, znalazły się m.in. Kraków, Katowice i Poznań.

Na zestawienie złożyły się trzy cząstkowe rankingi. Autorzy - na podstawie danych Ministerstwa Finansów, Głównego Urzędu Statystycznego oraz ankiet nadesłanych przez samorządy - określili, które z miast jest najbardziej przyjazne dla biznesu, w którym jest najlepsza jakość życia, zdiagnozowali też ich kondycję finansową.

W każdym z tych mini-zestawień (do zdobycia było maksymalnie 10 punktów) Olsztyn znalazł się w pierwszej dziesiątce. Szóstą pozycję zajmowaliśmy pod względem sprzyjania biznesowi (6,45 pkt) oraz kondycji finansowej (7,35 pkt), a piątą w kontekście jakości życia (6,75 pkt).
R E K L A M A
banner
- Te wskaźniki oczywiście cieszą - przyznaje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Nie ustajemy jednak w działaniu. Widać wyraźnie, że jest jeszcze sporo do zrobienia, by znaleźć się na szczycie.

W zestawieniu autorzy uwzględnili 66 polskich miast na prawach powiatu.
Komentarze [1]
~olsztyniak / 2016-09-16 13:33
Jakość życia ???? Fatalne drogi , słabe płace, mało atrakcyjna praca itd A może to był rannking ilości świateł w mieście na 1 mieszakańca ???? A te WPROST to co to za firma ?? :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl