Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-09-13 21:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Tramino na targach w Berlinie, a w Olsztynie 16 nowych autobusów

Olsztyn24
Olsztyński Tramino w drodze do Berlina | Więcej zdjęć »
Tramwaje promują Olsztyn. Nasz najnowszy środek transportu będzie prezentowany podczas międzynarodowych targów InnoTrans. Berlińska impreza jest największą tego typu na świecie. Od 1996 roku co dwa lata zjeżdżają się na nią tysiące wystawców. Jest odwiedzana przez ogrom widzów. W tym roku zaprezentuje się ponad 2,8 tys. wystawców z ponad 60. krajów świata.

Wśród pojazdów, które będzie można oglądać w stolicy Niemiec, będzie także Tramino Olsztyn. Producent, firma Solaris, wypożyczył od MPK jeden z 15. kursujących po torowisku w stolicy regionu pojazdów.

- To wyjątkowy pojazd - wyjaśnia Mateusz Figaszewski z Solaris Bus&Coach S.A. - Światowej klasy konstrukcja, piękne malowanie. Poza tym niezwykłe parametry, jak szerokość i fakt, że to jeden z najcichszych tramwajów w Polsce. Pojawienie się tego pojazdu w Berlinie to doskonała promocja zarówno Olsztyna, jak i naszej firmy.
R E K L A M A
banner
Tramwaj ze stolicy regionu prezentowany będzie od następnego wtorku przez cztery dni (20-23.09). W podróż wyruszył dzisiaj. Zaplanowano ją na tej samej zasadzie, jak podczas transportu Tramino do Olsztyna.

- Wieźć go będzie specjalny zestaw niskopodwoziowy - wyjaśnia Cezary Stankiewicz z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. - Podróż trwać będzie trzy noce i tylko nocą, ze względu na gabaryty.

Obecność olsztyńskiego Tramino to nie jedyna dobra informacja dla miejskiej komunikacji. MPK rozstrzygnęło właśnie przetarg na nowe autobusy.

Spośród dwóch ofert tę lepszą złożyła firma Solaris, a to oznacza, że to ona powinna dostarczyć 16 nowych pojazdów - po osiem długich i krótkich. Wartość zamówienia to prawie 20,5 mln złotych.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl