Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-09-16 13:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowa jakość pomocy niepełnosprawnym

Olsztyn24
Dział rehabilitacji zostanie oficjalnie otwarty w najbliższy wtorek, 20 września. | Więcej zdjęć »
Po ponad roku od rozpoczęcia prac, w Biskupcu oficjalnie otwarty zostanie Dział Rehabilitacji Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Zawodowego. To część powstającego kompleksu, w którym osoby niepełnosprawne intelektualnie i ich rodziny otrzymają pełne wsparcie medyczne i pedagogiczne.

Działające od 1992 roku biskupieckie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną prowadzi w mieście kilka placówek, m.in. warsztaty terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych oraz dotychczasowy dział rehabilitacji. Z pomocy specjalistów korzysta na co dzień kilkuset podopiecznych z okolicznych powiatów.

Jednak warunki panujące w pomieszczeniach przy ul. Gdańskiej nie dawały możliwości dalszego rozwoju placówki. Na działce przekazanej stowarzyszeniu przez gminę na bardzo korzystnych warunkach powstał nowoczesny, energooszczędny budynek, dostosowany do wszystkich potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażono go w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, m.in. basen do nauki chodzenia i urządzenia wspomagające naukę mówienia.
R E K L A M A
banner
Dzięki nowej siedzibie, z kompleksowej rehabilitacji oraz wsparcia wszystkich specjalistów w jednym miejscu będą mogły korzystać dzieci i młodzież z najcięższymi dysfunkcjami oraz zagrożone niepełnosprawnością. Ośrodek wypełnia lukę i sprawia, że biskupieckie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obejmie pomocą potrzebujących w każdym wieku.

- Stajemy przed szansą zapewnienia pełnej opieki naszym podopiecznym, bez względu na ich wiek i stopień niepełnosprawności – mówi przewodnicząca biskupieckiego koła Stowarzyszenia Jadwiga Marzjan. - Będziemy pomagać kolejnym podopiecznym, a zainteresowanie naszą działalnością ciągle rośnie.

Budowa działu rehabilitacji kosztowała 8 i pół miliona złotych, które przekazały duńska fundacja Velux oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Docelowo przy ul. Żółkiewskiego w Biskupcu powstaną jeszcze część edukacyjna centrum oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

Dział rehabilitacji (Biskupiec, ul,. Żółkiewskiego) zostanie oficjalnie otwarty w najbliższy wtorek, 20 września. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl