Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2016-09-12 12:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Chcesz wspomóc niepełnosprawnych? Przyjedź na Targi Chłopskie

Olsztyn24
Prace powstały w Pracowni rękodzielniczej Parku Pracy ZPE (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już po raz czwarty niepełnosprawni uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie będą sprzedawać swoje rękodzieło na kiermaszu podczas Targów Chłopskich w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Targi odbędą się w najbliższy weekend - 17-18 września.

Ręcznie malowane obrazy i ikony robione metodą de coupage prosto z pracowni rękodzielniczej Parku Pracy w ZPE. Stylowe notesy i kalendarze w ozdobnych oprawach wykonane w pracowni biurowej. Urocze zawieszki na ścianę autorstwa uczniów pracowni artystycznej. To tylko drobny przegląd produktów najstarszych uczniów ZPE, jakie już w najbliższy będzie można kupić na Targach Chłopskich w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Teraz uczniowie ciężko i pilnie pracują, żeby na swoim stoisku wystawić jak najwięcej unikalnego rękodzieła.

- Na Targach Chłopskich wystawiamy się regularnie od 2013 roku. Nasze wyroby cieszą się zawsze sporym powodzeniem. Mamy nawet stałych klientów, którzy co roku odwiedzają stoisko, chętnie kupują, rozmawiają z uczniami - mówi Anna Wangin, nauczyciel - kierownik pracowni artystycznej. - Chcielibyśmy też bardzo podziękować Muzeum Budownictwa Ludowego za dobrą współpracę. Nie tylko udostępniają nam miejsce na wrześniowym kiermaszu, ale przez całe wakacje sprzedają nasze produkty.
R E K L A M A
banner
W Parku Pracy ZPE funkcjonuje 11 pracowni: artystyczna, biurowa, dekoratorska, gospodarcza, kulinarna, ogrodnicza, pamiątkarska, rękodzielnicza, stolarska, szycia i usługowo-handlowa. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zdobywają tutaj umiejętności potrzebne w zdobyciu protego zawodu i osiągnięciu jak największej samodzielności życiowej. Każdy z nich ma wyznaczone zadania adekwatnie do możliwości, wszyscy mogą więc czuć się potrzebni i spełnieni.

Prace uczniów ZPE można kupić m.in. na zimowym Warmińskim Jarmarku Świątecznym w Olsztynie, na kiermaszach w szkole i Urzędzie Miasta.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl