Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/GW | 2016-09-26 11:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Pszczele opowieści w Galerii Warmińskiej czyli Pszczoła w roli głównej

Olsztyn24
 
Październik w Galerii Warmińskiej rozpocznie się pysznie. I to dosłownie. Od 1 do 9 października będą u nas pokazy sprzętu pasiecznego, opowieści o życiu pszczół i promocje na zdrowy i pyszny miód.

Pszczoły i miody zagoszczą w Galerii Warmińskiej 1 października i będą królowały do 9 października. W tym czasie od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 i 13:00 będą się odbywały prelekcje o pszczołach dla grup szkolnych.

- Uczniowie, którzy przyjdą do nas na prelekcje poznają m.in. rodzaje miodów i roślin miododajnych, usłyszą opowieści o życiu pszczół i o tym, jak na przestrzeni lat zmieniało się pszczelarstwo i sprzęt pasieczny, np. ule - mówi Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej, który zapewnia, że pszczele lekcje w Galerii Warmińskiej będą ciekawe i pasjonujące.
R E K L A M A
banner
- To nie będzie nudny wykład, a uczenie się przez doświadczenie, przez osobiste poznanie tematu - zapewnia Michał Tur.

W weekendy od godz. 12.00 do godz. 19.00 tajemnice pszczół będą mogły poznawać całe rodziny. Dzieci będą mogły wtedy dekorować pszczołę-giganta, przebrać się w stój pszczelej robotnicy, robić świeczki z prawdziwego, pachnącego miodem pszczelego wosku, malować buzie, czy kolorować pszczele kolorowanki. Wszystkich, których interesuje życie tych arcyważnych dla ludzkości owadów zapraszamy na pokazy odsklepiania plastrów (takich, które wyciąga się z ula. Popularne przekazy, że miód cieknie z plastrów strumieniami to bajka!). Będzie też można zobaczyć, jak odsklepione plastry wiruje się, by wydobyć z nich miód i wreszcie - jak zlewa się miód do beczułek, czy słoi.

- Przewidzieliśmy także degustacje różnych rodzajów miodu, a każdego weekendu będzie można kupić w promocyjnych cenach miód - dodaje dyrektor Galerii Warmińskiej.

W tych dniach będzie można także oglądać pokazową ramkę z żywymi pszczołami i oglądać ul inhalacyjny.

Pokazy i prelekcje o pszczołach będą bezpłatne. Zapraszamy!

Artykuł sponsorowany

AS
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl