Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-02-29 14:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Seniorzy z Obywatelskiego Parlamentu Seniorów u marszałka województwa

Olsztyn24
Seniorzy u marszałka Gustawa Marka Brzezina (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Według prognoz GUS do 2025 roku na Warmii i Mazurach osoby po 60. roku życia będą stanowiły ok. 25 proc. mieszkańców. Rosnąca liczba seniorów skupia uwagę samorządów. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotkał się z przedstawicielami Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Parlament powstał, by promować solidarność wewnątrzpokoleniową i międzypokoleniową, wolontariat osób starszych oraz aktywność społeczną i obywatelską. W jego ławach zasiada 460 osób, w tym 20 z województwa warmińsko-mazurskiego.

– Przyjechaliśmy się przedstawić, zaprezentować rolę parlamentu i poprosić o wsparcie naszych inicjatyw – mówi Jerzy Giezek z działdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciel delegatów. W parlamencie uczestniczą reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Rady Seniorów, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz innych organizacji senioralnych.
R E K L A M A
banner
Warmińsko-mazurscy delegaci do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów podzielili się wrażeniami z pierwszego plenarnego posiedzenia w stolicy i zadeklarowali wsparcie wojewódzkiej polityki senioralnej.

– Jesteście głosem, którego należy słuchać – zapewnia marszałek Brzezin. – Brzmi w nim ogromne doświadczenie i energia do zmieniania świata. Taką aktywność można stawiać za wzór.

Samorząd województwa wspiera inicjatywy seniorów, organizując m.in. otwarte konkursy ofert na działania na rzecz osób starszych. W tym roku organizacje pozarządowe mogą uzyskać na ten cel ponad 180 tys. zł. W województwie warmińsko-mazurskim działają obecnie 32 Uniwersytety i Akademie Trzeciego Wieku oraz 74 placówki świadczące pomoc i opiekę seniorom. Według statystyk GUS-u w 2014 roku wśród mieszkańców Warmii i Mazur 17,4 proc. miało powyżej 60 lat, do 2025 odsetek ten ma wzrosnąć do ok. 25 proc.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl