Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Aleksandra Kolańczuk | 2016-04-29 22:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 13 w Olsztynie

Olsztyn24
Dzień otwarty w Gimnazjum nr 13 (fot. Małgorzata Gieczewska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W piątek (29.04) Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera po raz kolejny otworzyło swoje podwoje przed kandydatami na przyszłych uczniów. W ramach tegorocznego Dnia otwartego w progi placówki zawitała młodzież klas szóstych z pobliskich Szkół Podstawowych nr 30 i 34 wraz z opiekunami, a także szóstoklasiści z innych szkół zainteresowani kontynuacją nauki właśnie w Gimnazjum nr 13. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie poznania pełnej oferty edukacyjnej szkoły, wczucia się w atmosferę gimnazjum, a także przekonanie niezdecydowanych, że naprawdę warto uczyć się w tej szkole.

Przyszli uczniowie mogli poznać kadrę pedagogiczną, obejrzeć pracownie lekcyjne, porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami szkolnymi, a także podziwiać trofea zdobyte przez uczniów w różnych dziedzinach.

Wzorem lat ubiegłych dla gości przygotowano wiele atrakcji. Starannie opracowana trasa zwiedzania obejmowała wszelkie aspekty działalności szkoły. Głównymi punktami programu były występy utalentowanych młodych aktorów Teatru Światło i Cień, który od lat jest chlubą gimnazjum oraz koncert muzyczny. Odwiedzający z dużym zainteresowaniem przyglądali się również doświadczeniom i eksperymentom naukowym prezentowanym przez uczniów w pracowniach biologii, chemii i fizyki. Mieli także możliwość wykazania się w tworzeniu rymowanek, w łamigłówkach językowych, quizie historycznym oraz wzięcia udziału w konkurencjach sportowych.
R E K L A M A
banner
Trasa wędrówki po szkole obejmowała również stoiska prezentujące edukacyjne projekty gimnazjalne, akcje bardzo prężnie działającego Szkolnego Koła Wolontariatu, PCK i Koła Miłośników Turystyki. Kolejną atrakcją i jednocześnie wyzwaniem były zmagania w grach PS3 oraz XBOX w czytelni szkolnej. Przyjemną niespodziankę sprawili gościom członkowie Koła Miłośników Japonii, którzy przenieśli ich do Kraju Kwitnącej Wiśni oraz fani dobrej kuchni serwujący przygotowany poczęstunek.

Wszyscy szóstoklasiści mogli zagłębić się w historię szkoły udokumentowaną w kronice.

Dzień otwarty był niezwykle udany. Przybliżył gościom zasady funkcjonowania gimnazjum oraz pokazał, że jest to miejsce, gdzie można rozwijać wszechstronne zainteresowania, realizować pasje, a także zdobywać nowe doświadczenia i poznawać świat, a przede wszystkim samego siebie. Większość szóstoklasistów opuszczała mury szkoły z uśmiechem na twarzy sugerującym, że już we wrześniu dołączą do grona uczniów Gimnazjum nr 13.

Aleksandra Kolańczuk

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.