Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2016-10-13 22:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjaliści z 5 na wystawie plakatów „Uchodźcy w Europie”

Olsztyn24
Na wystawie w Galerii Rynek (fot. G5) | Więcej zdjęć »
Klasa IIIb 13 października lekcję religii spędziła w Galerii Rynek na Starym Mieście. Uczniowie pod opieką Eweliny Mączki i Anetty Sochy mieli okazję obejrzeć eksponowane tam na wystawie pokonkursowej prace studentów z całego świata, mówiące o współczesnym światowym problemie wielkiej fali uchodźców.

Uczniowie bardzo trafnie odczytali przesłanie zapisane symbolicznie w pracach plastycznych. Problem nieprzyjmowania potrzebujących jest bardzo stary, a jeden z plakatów przypomniał nam, że dotknął też przed 2000 lat rodzinę Jezusa.

Duże wrażenie zrobiła również na nas praca w kolorze żółtym ukazująca uchodźcę między czołgiem a spychaczem, a także plakat zatytułowany Ikary z Syrii. Każda z oglądanych prac kazała nam zastanowić się nad naszymi postawami i nad losem szukających ratunku ludzi.
R E K L A M A
banner
Całą lekcję rozmawialiśmy o tym, stojąc przed pracami w Galerii Rynek. To były bardzo ciekawe zajęcia. Tę wystawę obejrzą jeszcze inne klasy z naszej szkoły.

Anetta Socha

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl