Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2016-10-21 19:23 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie powstaną nowe ulice

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisali dziś (21.10) umowę o finansowaniu dowiązania miejskich ulic do węzła drogowego Olsztyn Zachód na południowej obwodnicy Olsztyna. Dzięki umowie przebudowana zostanie ulica Perkoza, a także powstaną nowe ulice: Gościnna, Kresowa, Wołodyjowskiego, Żurawia oraz odcinek drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenie drogi wojewódzkiej 527 z drogą krajową nr 16.

Wartość projektu to blisko 38 mln zł, z czego wkład własny gmin to 5,2 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje budowę i przebudowę dróg o łącznej długości 7,5 km ciągów pieszych i rowerowych, zatok autobusowych, skrzyżowań, oświetlenia, odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska i zagospodarowania zieleni.

- Dzięki tej inwestycji zyskamy doskonałą obsługę połączenia do południowej obwodnicy Olsztyna - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Poza tym nasze gminy Gietrzwałd i Jonkowo będą teraz o wiele lepiej skomunikowane z Olsztynem. To niezwykle istotne dla okolicznych mieszkańców. Nie można też zapomnieć o tym, że dzięki nowym traktom lepszy dojazd do tej części miasta będą mieć służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
R E K L A M A
banner
Roboty ruszą na początku listopada, a mają się zakończyć pod koniec lutego 2019 roku. Projekt jest realizowany przy współpracy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, Urzędu Miasta Olsztyn oraz gmin: Gietrzwałd i Jonkowo.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl