Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-08-19 17:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek z prezydentem zawarli porozumienie o sfinansowaniu odcinka obwodnicy Olsztyna

Olsztyn24
Od lewej: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin (fot. MC)
Około 117 metrów - taki odcinek będzie dzielił nową ulicę Pstrowskiego z węzłem Olsztyn Pieczewo, który będzie częścią obwodnicy miasta. Za wykonanie tego fragmentu drogi, zgodnie z porozumieniem, zapłaci samorząd województwa.

Dokładna długość brakującego odcinka będzie znana, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprojektuje węzeł Olsztyn Pieczewo. Wiadomo natomiast, że koszty budowy pokryje Urząd Marszałkowski.

- Zwróciłem się do marszałka o pomoc, bo to fragment drogi wojewódzkiej - przyznaje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Prośba spotkała się ze zrozumieniem. To pozwoli nam na zrealizowanie dojazdu do węzła Pieczwo. Będziemy z nim gotowi na czas, czyli w momencie, gdy wybudowana zostanie obwodnica.
R E K L A M A
banner
Wykonanie zarówno około 2,5 kilometrowego odcinka ulicy Pstrowskiego, która powstanie w granicach administracyjnych miasta, jak i dodatkowego odcinka drogi, który połączy ją z obwodnicą, będą odpowiadały władze Olsztyna. Przetarg na budowę ulicy zostanie ogłoszony jesienią tego roku. Pierwsze prace powinny rozpocząć się wiosną 2018 roku, a zakończyć w połowie 2019 roku.

Inwestycja realizowana w granicach miasta zostanie dofinansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl