Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-10-22 15:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Podwójne Mistrzostwa Polski w karate kyokushin rozgrywane są w Olsztynie

Olsztyn24
XVII Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Jedne z najbardziej prestiżowych zawodów karate kyokushin - Mistrzostwa Polski Seniorów w kategorii open i kata rozgrywane są dzisiaj (22.10) w Olsztynie. Na matach w Uranii obok seniorów rywalizują również juniorzy młodsi, którzy walczą o tytuły w Mistrzostwach Polski dla tej kategorii wiekowej. Organizację tych imprez Polski Związek Karate powierzył Olsztyńskiemu Klubowi Kyokushin Karate.

- Tak dużą imprezę - podwójne Mistrzostwa Polski - w historii naszego klubu  organizujemy po raz pierwszy - mówi Marek Wieczorek, prezes OKKK. - 10 lat temu organizowaliśmy Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Tym razem są to podwójne Mistrzostwa Polski - Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Olsztyńscy karatecy zasłużyli sobie na rolę gospodarza mistrzostw przede wszystkim wynikami sportowymi i aktywnością w propagowaniu tej dyscypliny sport. Za wyborem miejsca tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych przemawiał także fakt, że w tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych rozgrywana była na Warmii i Mazurach, a karate znajduje się w systemie sportów młodzieżowych. Punkty zdobyte przez juniorów młodszych podczas Mistrzostw Polski karate zaliczane są do klasyfikacji województw w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.    
R E K L A M A
banner
- Nie udało się nam przenieść Mistrzostw Polski juniorów młodszych na czerwiec, kiedy na Warmii i Mazurach rozgrywane były inne dyscypliny Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, więc teraz jednocześnie mamy dwie ważne imprezy karate jednego dnia - wyjaśnia Marek Wieczorek.

W mistrzostwach bierze udział ponad 220 karateków z 74 klubów z całej Polski.

W uroczystości otwarcia zawodów udział wzięła Wioletta Śląska-Zyśk - wicemarszałek województwa oraz Andrzej Drewniak - prezes Polskiego Związku Karate.

Wsparcia finansowego przy organizacji Mistrzostw Polski Seniorów udzielił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, zaś organizację mistrzostw juniorów młodszych finansowo wsparł prezydent Olsztyna.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie Mistrzostw Polski w karate kyokushin w Olsztynie

22-10-2016

image galeria
Mistrzostwa Polski w karate kyokushin w Olsztynie

22-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl