Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-10-26 22:33 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA i Wydział Sztuki UWM zaprosiły na wernisaż wystawy plakatów promujących „Rok Feliksa Nowowiejskiego”

Olsztyn24
Od lewej: Natalia Skowrońska-Iwańczyk, Weronika Borzuchowska i Olga Orzeł-Kopeć (BWA) | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie odbył się dzisiaj (26.10) wernisaż wystawy pokonkursowej „Rok Feliksa Nowowiejskiego” zorganizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych i Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie we współpracy z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna i Rektora UWM.

Konkurs na plakat „Rok Feliksa Nowowiejskiego” został zorganizowany z myślą o promowaniu postaci i twórczości Feliksa Nowowiejskiego, patrona roku 2016, w którym przypada 70. rocznica śmierci kompozytora. Do udziału w konkursie zgłoszono 38 plakatów 25. autorów, spośród których wyłoniono 16 (13. autorów), które zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Stworzyli je: Przemysław Arciuch, Sebastian Bauman, Weronika Borzuchowska, Dawid Celek, Michał Tadeusz Golański, Mariusz Gutowski, Małgorzata Komorowska, Katarzyna Kozak, Michał Łącki, Krzysztof Motyka, Marta Pietrykowska, Natalia Skowrońska-Iwańczyk, Iwona Słowik, Mateusz Stawarski, Magdalena Wosik i Adam Wyżlic.

Decyzją jury przyznano trzy równorzędne III Nagrody, tym samym rezygnując z przyznania I i II Nagrody. Autorami zwycięskich prac są: Weronika Borzuchowska, Natalia Skowrońska-Iwańczyk, absolwentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, oraz Małgorzata Komorowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
R E K L A M A
banner
Wystawę plakatów będzie można oglądać najpierw w holu BWA, następnie zaś zostanie przeniesiona do holu planetarium, gdzie będzie eksponowana do 8 listopada.    

******

Feliks Nowowiejski – polski kompozytor, dyrygent, pedagog, organizator życia muzycznego. Urodził się 7 lutego 1877 roku w Barczewie. W 1909 roku Nowowiejski osiadł w Krakowie, gdzie pełnił funkcję dyrektora artystycznego Towarzystwa Muzycznego, a także działał jako dyrygent, organista-wirtuoz i pedagog. Skomponował muzykę do „Roty” Marii Konopnickiej. W 1920 roku Feliks Nowowiejski zaangażował się w działania poprzedzające plebiscyt mający rozstrzygnąć o przyłączeniu Warmii i Mazur do wyzwolonej Polski. Zorganizował w dziesięciu miastach koncerty, z których dochód przeznaczył na potrzeby plebiscytu, podczas których zaprezentowana została jego pieśń do słów Marii Paruszewskiej „O Warmio moja miła”, uznana po latach za hymn Olsztyn.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy pokonkursowej „Rok Feliksa Nowowiejskiego”

»

26-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl