Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-10-28 10:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński Wehikuł Czasu o olsztyńskich tramwajach

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Salach Kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
W Salach Kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbyło się wczoraj (27.10) spotkanie w ramach cyklu Olsztyński Wehikuł Czasu pod hasłem „Tramwaj zwany pożądaniem – wspomnienia pasażera sprzed półwiecza”. Tematem przewodnim wieczoru poprowadzonego tradycyjnie przez historyka dr. hab. Andrzeja Korytko oraz dziennikarza Marka Jarmołowicza były olsztyńskie tramwaje - zarówno te obenie funkcjonujące na terenie miasta, jak i te, które zapisały się na kartach jego historii. 

W roli prelegenta tym razem wystąpił Rafał Bętkowski - historyk regionalista z Muzeum Nowoczesności w Olsztynie, ekspertami zaś byli Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna oraz Marek Barański - poeta, pisarz i dziennikarz. Rafał Bętkowski zaprezentował publiczności historię wprowadzenia na olsztyńskie ulice tramwajów, okres ich funkcjonowania i różnymi ciekawostkami, Marek Barański podzielił się zaś wspomnieniami rodzinnymi z nimi związanymi. Prezydent Grzymowicz natomiast wypowiadał się m.in. na temat tramawowej teraźniejszości i przyszłości Olsztyna. 

Spotkanie zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~kóba / 2016-10-29 01:19
doskonałe miejsce spotkania - tam mają być TRAMWAJE.....
~olsztyniak / 2016-10-28 19:11
Ciebie nikt nie ma zamiaru tu przekonywac .Tramwaj nadaje charakter miastu i jest miastotworczy a autobus to ma kazda wioska.Jak w powiedzieniu."Blizsza koszula cialu"Dla jednego bedzie to tramwaj a dla drugiego furmanka
~Kebiz / 2016-10-28 13:06
Żałuję, że ominęło mnie to spotkanie - miłe i wspomnieniowe. Niestety rzeczywistość skrzeczy: kto aprobował zakup tych pojazdów (tramwajów) powinien się wstydzić- z zewnątrz ładnie pomalowane, ale w środku aż kilkanaście (!) miejsc mooocno twardych i moocno wąziutkich, akurat dla Wietnamczyków ! A przecież można było tanim kosztem rozbudować linie trolejbusowe przy okazji poszerzając jezdnie wielu ulic bez blisko dwuletnich zatorów i "wykopalisk".Nikt mnie nie przekona, że tramwaje są wygodniejsze od autobusów czy właśnie trolejbusów. No ale "mądry Polak po szkodzie"!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Olsztyński Wehikuł Czasu o olsztyńskich tramwajach

28-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl