Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-10-29 14:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie cmentarze cyfrowo?

Olsztyn24

Świat idzie z duchem czasu. Aby nie pozostawać w tyle za cyfrową rewolucją, która wkrada się we wszystkie aspekty naszego życia, uwspócześniają się pod tym względem również... olsztyńskie nekropolie. Światło dzienne ujrzała miejska aplikacja i strona internetowa, dzięki której łatwiej będzie można odnaleźć szukane miejsce pochówku na olsztyńskich cmentarzach.

Olsztyńskie cmentarze wkroczyły na drogę cyfryzacji. Obie nekropolie - zarówno ta przy u. Poprzecznej, jak i w Dywitach - mają swoje odwzorowanie w portalu internetowym oraz w mobilnej aplikacji.

„Olsztyńskie Cmentarze” to propozycja, która znacznie ułatwi odnalezienie poszukiwanego grobu. Strona i aplikacja umożliwiają wyszukiwanie po podaniu imienia i nazwiska zmarłej osoby. Na liście wyników przedstawione zostaną dodatkowe informacje jak data urodzenia, śmierci i lokalizacja grobu na cmentarzu. Możemy również obejrzeć zdjęcia szukanego grobu. Dodatkowo strona internetowa pozwala na wydruk niezbędnych informacji.
R E K L A M A
banner
- W olsztyńskich nekropoliach pochowanych jest prawie 57 tys. osób - informuje Zbigniew Kot, zastępca dyrektora Zakładu Cmentarzy Komunalnych. - W aplikacji mobilnej możemy skorzystać z funkcji „Prowadź do grobu”. Dzięki niej można zorientować się, w którym kierunku i w jakiej odległości znajduje się szukany grób, co pozwoli na jego szybsze odnalezienie. Aplikacja dodatkowo zapewnia możliwość zapisania na stałe lokalizacji określonych grobów, co może przydać się w przyszłości.

Poza wpisaniem danych osób pochowanych na olsztyńskich cmentarzach, do aplikacji wprowadzono około 100 tys. zdjęć grobów.

- Do stworzenia strony i aplikacji został wykorzystany funkcjonujący w Urzędzie Miejski System Informacji Przestrzennej Miasta Olsztyna - wyjaśnia Rafał Ruchlewicz, dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta. - Pozwoliło to na ograniczenie wydatków, które trzeba by było ponieść na wykonanie nowego systemu.

Aplikacja i strona zostały uruchomione w ostatnim tygodniu października. Dzięki temu będą mogli z nich skorzystać olsztynianie i przyjezdni odwiedzający przy okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Usługa jest jeszcze w trakcie testów.

Poza stroną internetową, aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl