Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-10-31 12:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Na cmentarzach w Dywitach i Brąswałdzie

Pierwsza kwesta na Pomnik Zasłużonych Warmiaków

Olsztyn24
Kwesta prowadzona będzie m.in. w Brąswałdzie (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Propagator Warmii Edward Cyfus, dr Izabela Lewandowska, dr Stanisław Niepsuj, uczniowie, nauczyciele, rodzice – wszystkich ich będzie można spotkać z puszkami 1 listopada na cmentarzach parafialnych w Brąswałdzie i Dywitach. Pieniądze z kwesty zostaną przeznaczone na budowę Pomnika Zasłużonych Warmiaków, który ma stanąć w Brąswałdzie.

To będzie pierwsza kwesta, której celem jest materialne upamiętnienie Warmiaków zasłużonych w walce o polskość tych ziem. Pomysł na uhonorowanie zasłużonych Warmiaków powstał kilka lat temu, a 10 października do życia powołany został Społeczny Komitet Budowy Tablicy/Pomnika Zasłużonych Warmiaków.  

– Ruszamy ze zbiórką publiczną na ten cel – informuje dr Jan Chłosta, przewodniczący Komitetu.
R E K L A M A
banner
Kwesta w dniu Wszystkich Świętych będzie się odbywać na cmentarzach parafialnych w Dywitach i w Brąswałdzie. W tej pierwszej miejscowości kwestarze będą stać z puszkami w godz. od 9 do 14, a w Brąswałdzie od 9 do 17. Do zbierania pieniędzy udało się namówić znane postacie związane z Warmią, a więc niestrudzonego propagatora Warmii Edwarda Cyfusa, dr Izabelę Lewandowską z UWM, która zajmuje się tematyką gwary warmińskiej, czy znanego onkologa Stanisława Niepsuja. Z puszkami stać będą również Warmiak Robert Pieczkowski, młody piewca Warmii Łukasz Ruch, długoletnia nauczycielka z Dywit Jadwiga Ferenc, a także uczniowie i nauczyciele z Bukwałdu, Brąswałdu i Dywit, rodzice i przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Bukwałd.

– Liczę na duże wsparcie mieszkańców gminy Dywity i gości, którzy będą 1 listopada odwiedzać cmentarze w Dywitach i Brąswałdzie – mówi Edward Cyfus. – Warto pamiętać o naszej przeszłości, bo bez tego trudno budować przyszłość.      

Środki na realizację pięknej idei upamiętnienia zasłużonych Warmiaków można tez wpłacać na konto. Numer rachunku to: 97 8857 0002 3001 0006 3890 0004. W tytule wpłaty należy wpisać „Pomnik”.

Kwesty na budowę pomnika będą się odbywać także podczas dużych imprez gminnych.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl