Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-11-02 18:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynianie wsparli zabytkowe cmentarze

Olsztyn24
Podczas tegorocznej kwesty zebrano ponad 10 tys. zł
Ponad 10 tys. złotych to efekt tegorocznej zbiórki na rzecz zabytkowych nekropolii. Znaczną część tej kwoty ubierano przy ul. Poprzecznej. I choć to był najsłabszy rezultat w ciągu czternastu lat trwania kwesty, to trzeba pamiętać, że w tej akcji liczy się każda złotówka.

- Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem - przyznają organizatorzy kwesty ze Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach. - W przyszłym roku będziemy bić rekord w przeciwną stronę. Wielkie podziękowania należą się kwestującym, którzy w tych naprawdę trudnych warunkach pogodowych walczyli do końca.

Z puszkami na olsztyńskich cmentarzach można było w tym roku spotkać łącznie ponad trzydzieści osób. Wśród kwestujących nie zabrakło znanych osób - prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, prorektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i radnego prof. Mirosława Gornowicza, Piotra Bałtroczyka, Ireny Telesz, Elżbiety i Andrzeja Fabisiaków, prof. Jana Chłosty.
R E K L A M A
banner
Łącznie w ciągu czternastu zbiórek zgromadzono ok. 250 tys. złotych. Poza tym do ratowania zabytkowych nekropolii dokłada też samorząd Olsztyna. Dotychczas z budżetu miasta na ten cel przeznaczono niemal 400 tys. złotych.

Dzięki tym wszystkim pieniądzom odnowionych zostało około 300 nagrobków, krzyże, kaplice, oraz ogrodzenia kwater rodowych. Prace były prowadzone na cmentarzach św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.