Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity. | 2016-11-03 13:16 | Rozmiar tekstu: A A A
Zbiórka na cmentarzach w Dywitach i Brąswałdzie

Udana kwesta na Pomnik Zasłużonych Warmiaków

Olsztyn24
Kwesta w Dywitach i Brąswałdzie (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Prawie 3 tysiące złotych udało się zebrać wolontariuszom 1 listopada na niewielkich parafialnych cmentarzach w Brąswałdzie i Dywitach podczas kwesty na Pomnik Zasłużonych Warmiaków. – To bardzo dobry wynik, gdy weźmiemy pod uwagę fatalne warunki pogodowe – uważa młody Warmiak Łukasz Ruch ze Społecznego Komitetu Budowy Tablicy/Pomnika Zasłużonych Warmiaków.

Wszystkim osobom, które mimo zimna i padającego deszczu zdecydowały się odwiedzić cmentarze w Brąswałdzie i Dywitach oraz wesprzeć akcję mającą na celu upamiętnienie zasłużonych Warmiaków, należą się słowa podziękowania.

– Jestem pod wrażeniem ofiarności mieszkańców i gości, którzy przybyli na cmentarze i wzięli udział w kweście – mówi Łukasz Ruch. – Jak na tak małą gminę i niesprzyjającą  pogodę, to kwota niemal 3 tys. zł robi wrażenie.
R E K L A M A
banner
Dokładny wynik kwesty to 2872 zł i 53 grosze. Wszystkie środki zostały w środę 2 listopada wpłacone na konto bankowe, na którym gromadzone są fundusze na budowę Pomnika Zasłużonych Warmiaków. Zarówno w Dywitach, jak i w Brąswałdzie osoby odwiedzające groby bliskich chętnie wrzucały datki do puszek kwestarzy.

– Musimy pamiętać o tych mieszkańcach Warmii, którzy w trudnych czasach walczyli o polskość tych ziem – mówi jedna z kobiet, która zdecydowała się wesprzeć akcję.

Wielki szacunek i słowa podziękowania należą się też wszystkim wolontariuszom, którzy stali nawet po kilka godzin w deszczu i zbierali pieniądze. Byli wśród nich znane postacie, nauczyciele ze szkół, członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika, dzieci, młodzież, rodzice i mieszkańcy gminy.

Na cmentarzu parafialnym w Dywitach kwestowali: Aniela Ferenc, Joanna i Maria Żach, Dorota Podgórska-Dudko, Milena, Bartosz i Bożena Popowscy, Gabrysia Bobrowicz, Edward Cyfus, Tomasz Brzozowski, dr Stanisław Niepsuj, Joanna Wilczek.

Na cmentarzu w Brąswałdzie kwestowali: Ewelina, Krystian i Milena Dobrzyńscy, Milena i Kacper Reddig, Klaudia Wermter, Natalia Rudnicka, Magdalena, Antosia i Jaś Roszczyk, Łukasz Ruch, Bogumiła Brewka, Janina Jończyk i Robert Pieczkowski.

Skarbonkę na budowę Pomnika Zasłużonych Warmiaków będzie można zasilić także podczas III Gminnego Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, który odbędzie się 11 listopada w godz. 11.00-13.30 w Dywitach. Uruchomione zostało też specjalne konto, na które można wpłacać środki na realizację pięknej idei upamiętnienia zasłużonych Warmiaków. Numer rachunku to: 97 8857 0002 3001 0006 3890 0004. W tytule wpłaty należy wpisać „Pomnik”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl