Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-11-04 13:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Empiria” Elżbiety Bonieckiej-Milowicz otwarto w BWA

Olsztyn24
Od lewej: Elżbieta Boniecka-Milowicz i Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektor BWA | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie otwarto wczoraj (3.11) wystawę „Empiria” Elżbiety Bonieckiej-Milowicz. Prace w jej ramach są eksponowane w sali kameralnej i holu galerii.

- Maluję, rysuję, projektuję - mówi o sobie Elżbieta Boniecka-Milowicz. - Jednym słowem pracuję twórczo. Po prostu to kocham, chcę i muszę to robić. Uzyskałam wykształcenie w tym kierunku, sadzę, że gdyby mi się to nie udało, to też bym tworzyła. Subiektywnie oceniam siebie, ale prawda jest taka, że dla mnie jest to konieczność wewnętrzna, jak uzależnienie, jak potrzeba fizjologiczna. Od zawsze, ołówek, kredka i farby, były najlepszym dla mnie prezentem. Nimi notuję otaczający mnie świat. Chłonę to, co mnie otacza, co robi na mnie wrażenie, działa na moje zmysły i inspiruje. Przychodzi czas, emocjonalne napełnienie i muszę podzielić się przynajmniej częścią tej mojej energii. To proces twórczy o złożonej strukturze i pewnej fazowości. Długotrwałe notowanie chwili. Tę część mnie można spotkać na papierze, płótnie, także w przestrzeni. Wyjątkową przyjemność sprawia mi to, że ktoś to zauważy, gdy ma taką potrzebę, potrafi zrozumieć, zatrzymać się, pochylić nad moją pracą, sercem na nią spojrzeć, docenić, czasem zachwycić. Zapragnie właśnie tą cząstką mnie się otoczyć, zachować w swoim zbiorze. Prawdziwie mieć. Traktuję to jak spacer pod rękę z moją wrażliwością.

Elżbieta Boniecka-Milowicz urodziła się w Gdańsku. Studia odbyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 1982 r. na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Malarstwa uczyła się pod kierunkiem prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, malarstwem, rysunkiem. Brała udział w wielu wystawach polskich i zagranicznych (Kanada, Francja, Anglia, Azory - Portugalia, Niemcy, Szwecja, Włochy, Dania). Od 1991 r. mieszka i tworzy w Olsztynie. Od 2003 r. związana z grupą artystyczną „Try’kot” oraz „Eu Art. Museum”, a od 2005 r. należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki”. W 2008 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna za działalność artystyczną. W 2012 r. odznaczona medalem - Zasłużony dla Kultury Polskiej.
R E K L A M A
banner
Wystawa będzie czynna od 3 do 4 grudnia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~ / 2016-11-14 09:15
Wspaniała wystawa, piękne malarstwo dźwięczące kolorami , rzetelny warsztat. Artystka przez duże A . Ogromny dysonans między dwoma aktualnymi wystawami w BWA.
~Krystyna Kozińska / 2016-11-08 17:15
Wspaniała wystawa prac malarskich Elżbiety Bonieckiej Milowicz.Balsam dla duszy i ukojenie .Piękny czas spędzony w Galerii.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy Elżbiety Bonieckiej-Milowicz w BWA

03-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl