Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-11-05 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Letni sezon żeglarski na Jeziorze Ukiel oficjalnie zakończony

Olsztyn24
Podsumowanie sezonu 2016 w JUNGA OKŻ | Więcej zdjęć »
Opuszczenie bandery zawieszonej na maszcie w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego Słoneczna Polana symbolicznie zamknęło dziś (5.11) letni sezon żeglarski 2016 na Jeziorze Ukiel w Olsztynie. Opuszczenie bandery było jednym z punktów uroczystości podsumowania sezonu żeglarskiego 2016 JUNGI - Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, jednego z dwóch klubów ściśle współpracujących z miastem Olsztyn w szkoleniu przyszłych żeglarskich mistrzów.

JUNGA OKŻ został powołany przez powstałą w 2013 roku Fundację Yacht Klub Junga. Pomysłodawcą i założycielem klubu żeglarskiego był Adam Liszkiewicz - znakomity żeglarz, trener i sędzia żeglarski, a komandorem klubu został Karol Jabłoński - żeglarz morski i lodowy, m.in. 10-krotny mistrz świata w klasie DN. Celem działania klubu jest przede wszystkim upowszechnianie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży.

JUNGA OKŻ ma siedzibę w wynajmowanych od OSiR Olsztyn pomieszczeniach w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego Słoneczna Polana. Jako jeden z dwóch klubów żeglarskich (obok szkółki żeglarskiej Nauticus) formalnie współpracujących z miastem Olsztyn przy szkoleniu żeglarskiej młodzieży, korzysta też ze sprzętu żeglarskiego zakupionego przez gminę.  
R E K L A M A
banner
Klub uczy żeglarstwa w ramach szkółki żeglarskiej, klasy żeglarskiej w Szkole Podstawowej nr 7 w Olsztynie oraz sekcji regatowych. Kadrę szkoleniową i trenerską stanowią m.in. Wojciech Wysocki, Artur Skuratko, Artur Ponieczyński, Karol Jabłoński, Adam Liszkiewicz i Stanisłąw Macur.

Po niespełna 3. latach działalności JUNGA OKŻ osiągnął doskonałe rezultaty na arenie międzynarodowej i krajowej, zdobywając m.in. 2 złote medale na mistrzostwach świata, brązowy medal na mistrzostwach Europy - EUROSAF oraz  4 medale w mistrzostwach Polski. Dzisiaj wyróżniający się zawodnicy klubu  z rąk prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza odebrali pamiątkowe statuetki. Wyróżniono też trenerów i działaczy, a także odoby wspierające działalność klubu.

Po ceremonii zakończenia sezonu odbyła się konferencja prasowa podczas której m.in. zapoznano dziennikarzy z dotychczasowymi osiągnięciami i planami JUNGA OKŻ na przyszłość.

Więcej o wydarzeniu na naszych zdjęciach i filmach video.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Zakończenie sezonu żeglarskiego 2016 OKŻ JUNGA (1)

»

05-11-2016

image
Zakończenie sezonu żeglarskiego 2016 OKŻ JUNGA (2)

»

05-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.