Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-11-09 15:34 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna rozpoczęła akcję „Bronimy edukacji”

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji prasowej | Więcej zdjęć »
Członkowie Warmińsko-Mazurskiej .Nowoczesnej zaprezentowali dzisiaj (9.11) w Olsztynie podczas konferencji prasowej przygotowaną przez partię akcję pod hasłem „Bronimy edukacji”. Dzięki tej akcji szkoły będą miały możliwość zaprotestowania przeciwko reformie edukacji, a rodzice i nauczyciele będą mogli zgłaszać niepokojące przypadki ideologizacji uczniów.

Rząd PiS na wczorajszym posiedzeniu przyjął projekty ustaw wprowadzających reformę edukacji. Tym samym likwidacja gimnazjów została przesądzona. Według .Nowoczesnej to reforma, która kosztem dzieci, nauczycieli, rodziców i samorządów wprowadza wyłącznie chaos w oświacie.

- Pani minister Zalewska zapewniała, że samorządy nie zostaną obarczone dodatkowymi kosztami. Wczoraj przedstawiła jednak wyliczenia, według których samorządy zapłacą dodatkowo 900 mln zł. Zatem pojawia się pytanie, kiedy pani minister kłamała? – dopytywał uczestniczący w konferencji poseł .Nowoczesnej Mirosław Pampuch. – W ocenie samorządów te koszty będą jeszcze wyższe i mogą sięgać nawet 3 mld zł – dodał poseł.
R E K L A M A
banner
Zdaniem Mirosława Pampucha, minister edukacji mijała się również z prawdą kiedy mówiła, że nie będzie zwolnień nauczycieli.  

- Pojawiła się propozycja elementów osłonowych dla tych nauczycieli, którzy stracą pracę. To będą zwolnienia na skutek reformy czy nie będą? - pytał retorycznie poseł. Według szacunków ZNP pracę może stracić nawet 37 tysięcy nauczycieli.

Nowoczesna nie godzi się na eksperymenty w edukacji, na nieprzygotowaną i nieoszacowana reformę. Od początku wspiera protesty środowisk nauczycieli, rodziców i związkowców.

- Rozpoczęliśmy akcję „Bronimy edukacji”. Na stronie internetowej www.bronimyedukacji.pl powstaje mapa szkół, które są przeciwne reformie przeprowadzanej przez PiS. Zachęcamy do zgłaszania placówek z Warmii i Mazur. Pokażmy, że jest nas dużo – apelowała sekretarz regionu Warmińsko-Mazurskiej Nowoczesnej Izabela Smolińska-Letza.

Partia nie zgadza się też na ideologizację szkoły, na prowadzenie dzieci na film „Smoleńsk”, wypieranie ze szkół oznak przynależności do Unii Europejskiej, czy pisanie od nowa historii Polski według PiS.

- Drastyczne przykłady takich działań prosimy zgłaszać na adres: edukacja.interwencja@nowoczesna.org. Będziemy interweniować, nagłaśniać je w mediach, rozmawiać z samorządami i pisać interpelacje do MEN – zachęcała przewodnicząca grupy eksperckiej .Nowoczesnej ds. edukacji Katarzyna Królak.

Nowoczesna stoi na stanowisku, że zmiany w edukacji są potrzebne, ale nie systemowe. Polska szkoła powinna przygotowywać młodych ludzi do życia, a nie do egzaminu. Uczyć praktycznych umiejętności, położyć nacisk na naukę języków obcych, kształtowanie umiejętności interpersonalnych. Trzeba również zmienić szkolnictwo zawodowe na bardziej dostosowane do lokalnego rynku pracy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl